BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Nosíte správny tvar slnečných okuliarov? Vyberajte ich podľa typu vašej tváre
zdroj: SAMphoto.cz

Nosíte správny tvar slnečných okuliarov? Vyberajte ich podľa typu vašej tváre

Zvýraznite svoju osobnosť správnym tvarom rámu vašich okuliarov a vyberajte si ich podľa typu vašej tváre. Rovnaké zásady platia, či sa jedná o slnečné alebo dioptrické okuliare.

Okrúhla tvár 

Zaguľatenú tvár spoznáte na základe plných lícnych kostí, úzkej čeľuste a čela. Je rovnako dlhá, ako široká, a preto je veľmi vhodné, správnou voľbou okuliarov opticky zúžiť a predĺžiť tvár. Siahnite po okuliaroch výraznejších a hranatejších tvarov, napríklad mačací tvar alebo štvorcový či obdĺžnikový rám. Vhodné sú i asymetrické okuliare, ktoré sa dole zužujú, ale kľudne môžte siahnúť aj po tenkom ráme. 

Oválna tvár

Všeobecne sa považuje za najvyváženejší typ tváre a rám okuliarov by mal byť rovnako široký, ako najširšia časť tváre. Tejto tvári pristane každý typ okuliarov, a preto je len na vás, aký typ si zvolíte, rozhodne sa nestretnete so zlou voľbou. 


Podlhovastá tvár

Vyznačuje sa predĺženou tvárou a úzkou bradou, preto je vhodné zvoliť okuliare, ktoré opticky rozšíria vašu tvár. Siahnite po výrazných a širokých okuliaroch, vyhnite sa tomu, aby vám okuliare prečnievali, pretože by ešte viac zúžili úzku tvár. Rovnako nie sú vhodnou voľbou úzke rámy.

Štvorcová tvár

Ak máte čelo a bradu rovnako široké, pravdepodobne máte práve tento typ tváre. Zvoľte preto okrúhle, oválne alebo mačacie tvary okuliarov. Nevyberajte si hranaté, skôr siahnite po oversize rámoch, ktoré odvedú pozornosť od hranatej tváre.

Srdcová tvár

Spoznáte ju jednoducho na základe širokého čela a užšej sánky s bradou. Vhodné sú mačacie alebo okrúhle okuliare. Cieľom týchto rámov je opticky vyvážiť široké čelo rozšírením brady. Ak chcete upriamiť pozornosť na vrch vašej tváre, zvoľte rám s výraznejšou farbou na hornej časti rámu.

Najnovšie z kategórie: Móda

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio