BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Pleť v centre pozornosti: Ktorý vitamín pomôže s jazvami, ktorý s hydratáciou?
zdroj: Samphoto

Pleť v centre pozornosti: Ktorý vitamín pomôže s jazvami, ktorý s hydratáciou?

Skutočné záleží našej pleti na tom, čo jeme? Odpoveď je jednoznačná: „ÁNO!“


Väčšina z nás od detstva počúvalo, ako sú vitamíny dôležité pre zdravie, vývin, rast... To je samozrejme pravda, ale okrem toho zohrávajú vitamíny dôležitú funkciu pri správnom fungovaní našej pokožky. A keďže každá žena túži po dokonalej pleti, túto malú “abecedu” krásy sa vám môže v budúcnosti vyplatiť.

B vitamín na hydratáciu

Práve B-vitamín je v kozmetickom priemysle používaný najbežnejšie. A nie len tak bezdôvodne. Jeho silu by ste rozhodne nemali podceňovať. „B“éčko dokonale hydratuje a zvláčňuje pleť tým, že udržiava v nej vodu, a tak vytvára bariéru na jej ochranu. V letnom období sa tento benefit ráta dvojnásobne.

C vitamín

„Staré-dobré“ C-éčko je i v tomto smere nezameniteľné. O pozitívnych vplyvoch vitamínu C na organizmus človeka určite netreba pochybovať. Lenže nie je vitamín C ako vitamín C... Ak chcete udržiavať vašu imunitu v pozore, preventívne sa chrániť pred ochorením, tak samozrejme, tabletkové "céčko" je vhodnou voľbou. Ale ak chcete zlepšiť stav pleti, obyčajná tabletka nestačí. A tu prichádza na rad vitamín C v práškovej forme, ktorý je určený práve na vašu pleť a odstránenie jej nedostatkov.

É-čka

Vitamín E známy i ako Tokoferol, je práve tým pomocníkom, ktorý vás môže zbaviť problémov s pleťou. Má silné antioxidačné účinky a chráni pokožku rovnako, ako vitamín C, vďaka čomu môžete byť nie len krajšia, ale i mladšia. A ktorá netúži práve po takýchto účinkoch? Navyše, v kombinácii s vitamínmi A a C pôsobí veľmi antioxidačne.

K vitamín

Po tomto vitamíne by ste mali siahnuť najmä vtedy, ak vás trápia drobné jazvičky na pleti. No má i pozitívne účinky na tmavé kruhy pod očami. A spozornieť by mali aj tie z vás, ktorá bojujú s vráskami. I tu sa preukázal K-vitamín ako účinný prostriedok v boji so starnutím. Tak prečo ho neskúsiť...?

Sila zelenej

Matcha, Spirulina, Chlorela, zelerový džús, jačmeň... Čo majú spoločné? Sú zdravé, veľkým hitom medzi odborníkmi na zdravé stravovanie a sú zelené. Mohlo by sa teda zdať, že práve táto farba je kľúčom ku krásnej a žiarivej pleti. A presne tak to je. Pretože na to, aby bola aj vaša pleť bezchybná, je tiež dôležité, v akom stave je váš tráviaci systém. Práve ten si môžete dať „dokopy“ práve týmito potravinami a doplnkami. Nepodceňujte teda farbu zelenej. Zoberte si napríklad taký zelerový džús, ktorý síce nechutí lahodne, ale odborníci sa zhodujú na jednom – je kľúčom ku krajšej a mladšej pleti! Prečo? Hlavnými zložkami zeleru sú silné aromatické silice a éterické oleje, ktoré v kombinácii s vitamínmi B, A, K a C výborne chránia organizmus. V surovom stave sa v zeleri tiež nachádza množstvo minerálnych látok ako vápnik, železo, chróm, horčík či draslík, a preto sa stal v poslednej dobe jednotkou v jedálničku mnohých hollywoodskych hviezd. Ak si každé ráno doprajete čerstvý zelerový džús na lačný žalúdok, predídete prechladnutiu, posilníte imunitu. Zahrňte ju každý deň do svojho jedálnička a o pár týždňov sa dočkáte prvej viditeľnej zmeny.

Pixabay.com

Najnovšie z kategórie: Krása

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio