BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Ako zistiť, či vami partner manipuluje? Tieto veci vám napovedia
zdroj: Samphoto

Ako zistiť, či vami partner manipuluje? Tieto veci vám napovedia

Je veľmi ťažké odhaliť manipulátora vo svojom okolí. Najmä, ak je takouto osobou niekto, koho máte rada alebo milujete.

Mnoho ľudí si to neuvedomuje, ale pravdou je, že takmer každý z nás už narazil na osobu, ktorá sa priam vyžíva v manipulovaní. Môže to byť pokojne i náš priateľ, partner, alebo nejaký člen rodiny. Poviete si no a čo, tak má rad veci pod kontrolou... Ale tu nejde len o to, aby bolo "po jeho". Manipulátori dokážu byť nebezpeční a vo výsledku vedia riadiť váš život do veľkej miery. Ako sa vyhnúť takýmto ľuďom? V prvom radi si musíte uvedomiť, že niečo nie je v poriadku. Niektorí manipulátori sa tak správajú bez toho, aby si to uvedomovali, je to v ich povahe, a preto nie sú až takí "nebezpeční". No tí, ktorí to robia zámerne, tak na tých si musíte dať veľký pozor. A odhaliť ich môžete i na základe týchto 5 bodov:

- Svoje chovanie - mimiku, tón hlasu, gestá mení podľa toho, s kým sa rozpráva.
- Jeho odpovede sú väčšinou neurčité, ako napríklad: možno, neviem, za chvíľu, uvidíme...
- Dokáže vám hravo vnútiť pocit viny a vy tak nadobudnete pocit, že tým "zlým" ste vy.
- Nič vám nepovie priamo, nezdieľa svoje pocity či požiadavky. A ak sa spýtate na niečo, väčšinou sa skôr naštve a opäť to otočí proti vám.
- Nenápadne kritizuje kvality, schopnosti druhých ľudí. Pritom sa obhajuje ľudskosťou a objektívnym hodnotením.

Ak sa väčšina týchto vlastností hodí na niekoho z vášho okolia, tak by ste mali byť poriadne v strehu. Nemusíte toho človeka okamžite odstrihnúť zo svojho života. Len si dajte pozor na to, čo vám hovorí a snažte sa každej jeho vete venovať zvýšenú pozornosť. Potom si začnete uvedomovať, čo robí a budete schopná sa vymaniť spod "nadvlády" manipulátora.

Najnovšie z kategórie: Vzťahy

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio