BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Využite liečivú silu izbových rastlín v interiéri! Koľko by ste ich mali mať v jednej izbe?
zdroj: SAMphoto.cz

Využite liečivú silu izbových rastlín v interiéri! Koľko by ste ich mali mať v jednej izbe?

Rastliny v domácnosti i na pracovisku prinášajú množstvo benefitov. Okrem toho, že majú dekoratívnu funkciu, skrášľujú okolité prostredie, majú aj blahodárny účinok pre ľudské zdravie i myseľ.

Skvelý pomocník pre vaše zdravie

Rastliny v interiéri sú skvelým pomocníkom, ktorý vyčistí vzduch a zlepší vašu náladu. Pridaním niekoľkých bytových rastlín do miestnosti so suchých vzduchom, napomáhate zvýšiť vlhkosť, predchádzať viacerým zdravotným ťažkostiam dýchacieho ústrojenstva, znížiť bolesti v krku, pocit suchého kašľa a znížiť šancu nachladnutia. Zdravé rastliny v interiéri sú symbolom rastu, vitality i pohody. 

Znížte množstvo toxínov vo vašich priestoroch

Zlepšite si vzduch, ktorý dýchate v miestnosti, v ktorej trávite najviac času a pridajte si do nej aspoň tri nové rastliny. Zlepší vám to náladu a pomôže s lepšou koncentráciou. Pridaním rastlín do pracovného priestoru môžete dokonca zmeniť spôsob akým vnímate prostredie, pomôžu vám upokojiť sa a zvýšiť vašu produktivitu. Pridajte si jednu rastlinu aj na váš pracovný stôl, tá vám pomôže zabrániť únave a zlepší vašu aktuálnu náladu.

Starostlivosť o rastliny ako forma terapie

Je dokázané, že starostlivosť o rastliny v domácnosti a záujem o prírodu, pomáha byť v bežnom živote viac empatický voči ostatným. Obklopte sa rastlinami, dotýkajte sa ich listov a starajte sa s láskou o ne každý jeden deň. Pomáha to mysli, ktorú týmto spôsobom upokojujete a dodávate jej chvíľku pokoja, zvyšujete celkovú pohodu a znižujete stres. Rastliny v interiéri majú schopnosť odbúrať negatívnu energiu, pomáhajú liečiť choroby a riešiť individuálne problémy civilizovaného spôsobu života. 

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio