BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Túžite po novej pleti? Získate ju za 28 dní. Držte sa ale tohto
zdroj: Samphoto

Túžite po novej pleti? Získate ju za 28 dní. Držte sa ale tohto

Štyri týždne. Presne toľko potrebujete vaša pleť na to, aby sa nabila energiou, vitamínmi a látkami, vďaka ktorým bude ako nová. Venujte sa jej, hýčkajte ju, doprajte jej len tú najlepšiu starostlivosť.

Dokonalá, bezproblémová, rozjasnená. Kto by po takej pleti netúžil? Ale, bohužiaľ, treba si uvedomiť jedno a to najzákladnejšie – taká pleť neexistuje. Ani jedna nie je stopercentne bezchybná. Ak si tento fakt uvedomíte, ste na najlepšej ceste ku krajšej pokožke. Pretože na každej pleti, sa dá popracovať.

Dôležitá trojica

Strava, ošetrenia, prípravky. Jedno sa dopĺňa s druhým a aj s tretím. Je to rovnica, ktorej výsledok vám môže pomôcť k bezchybnejšej pleti. Lenže, ako to už s rovnicami býva, nie je to tak jednoduché. Či už máte 20, 30, 40, 50,... každá pleť si zaslúži individuálny prístup, pozornosť a trpezlivosť. Zázrakov z noci do rána sa naozaj nedočkáte. Ale, môžu prísť už po štyroch týždňoch. A to je pomerne krátky čas.

1. Akné

Problém, ktorý trápi nie len tínedžerov, ale i polovicu dospelých ľudí. Ženy aj mužov. Zbaviť sa ho je naozaj náročné a v tomto prípade to chce asi najväčšiu dávku trpezlivosť. A sebazaprenia. Inak povedané, darmo sa budete natierať luxusnými krémami a sérami, ak si popri tomu doprajete denne dva cheesecaky, k obedu sladené nápoje a na večeru fast-food. Pri tomto probléme treba začať „liečbu“ aj z vnútra. Upraviť životosprávu však nestačí. Na rad by mali prísť aj podporné vitamíny. Tie najúčinnejší je napríklad vitamín A, ktorý sa nachádza i v liečivých krémoch od dermatológov. Podceňovať by ste nemali ani „superzelené“doplnkové vitamíny a neposlednom rade ani probiotiká. Či už vo forme tabliet alebo krémov.

2. Vrásky

Problém číslo dva. Vrásky. Nie sú však vrásky ako vrásky a nie z každých musíte mať hlavu v smútku. S pribúdajúcim vekom sa na tvári každého z nás vynorí jedna, či dve... Dodávajú osobnosti vlastne akési čaro. Horšie to je, ak ženy (aj muži) pomerne v mladom veku musia bojovať s vráskami. No i na tento probléme existuje niekoľko riešení. I keď samozrejme, boj s prírodou môže byť občas náročnejší, netreba vešať hlavu. Vďaka snahe nie len veľkých kozmetických firiem vytvoriť najúčinnejšie prípravky, nie dnes už také náročné s nimi zatočiť. Na trhu je množstvo produktov, napomáhajúcich odstrániť týchto neatraktívnych spoločníkov. A taktiež procedúr – invazívnejších alebo menej, ktoré nie len sľubujú viditeľný efekt, ale rovno ho i vykúzlia. Ale i tu sa musíte riadiť „starým-známym“: trpezlivosť ruže prináša.

3. Škvrny a fľaky

Rovnako nelichotivý estetický problém, ktorá sa dá zamaskovať make-upom... Ale chodiť nalíčená nonstop sa nikomu nechce. A ani nemusí. I pri tomto probléme môžeme byť vďační za to, že vďaka vyspelej technike, znalostiam odborníkov, je dnes trh plný krémov, sér a opäť i procedúr, ktoré pomáhajú navrátiť pleti jednotný odtieň.
Pigmentové škvrny, ktoré sú často nazývané i stareckými, síce postihujú skôr ľudí vo veku 40 rokov a vyššie, ale môžu sa vyskytnúť i u mladších. Príčinou vzniku je zvýšená produkcia melanínu, ktorá sa prejaví vďaka nadmernému slneniu sa, resp. neprimeranej ochrane pri opaľovaní. Preto tieto drobné tmavé škvrny nájdeme najčastejšie na našej tvári či rukách. Vo väčšine prípadov sú neškodné, ale rovnako ako akné, či vrásky, narúšajú naše sebavedomie.
Pustite sa do boja i s týmto problémom. Opäť vám postačia štyri týždne správnej stratégie na to, aby sa vám vrátilo sebavedomie a škvrny pomaly vymizli.

Najnovšie z kategórie: Krása

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio