BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Pomoc z prírody: 8 efektívnych spôsobov, ako sa zbaviť tmavých kruhov pod očami
zdroj: SAMphoto.cz

Pomoc z prírody: 8 efektívnych spôsobov, ako sa zbaviť tmavých kruhov pod očami

Trápia vás tmavé kruhy pod očami, no nedarí sa vám ich prekryť make-upom?

Príčin tmavých kruhov pod očami môže byť niekoľko. Často za ne môže genetika, stárnutie, ale aj zlý životný štýl (popíjanie alkoholu, fajčenie, málo spánku) a nevyvážená strava s nedostatkom vitamínov a minerálov. Spúšťačom môže byť i nadmerné trávenie času prácou na počítači, ako aj stres v práci či škole. Ak vás trápia tmavé kruhy pod očami, máme niekoľko osvedčených rád, ktoré vám v tomto boji pomôžu. Okrem nich sa sústreďte aj na dostatok spánku a dostatočný príjem tekutín pre vaše telo.

Čierny čaj

Vychladnuté vyluhované vrecúška priložte na zavreté oči a nechajte aspoň 10 minút pôsobiť. 

Med

Aplikujte malé množstvo medu končekmi prstov do okolia vašich očí v čase pred večerným spánkom. Nechajte účinkovať počas noci a ráno umyte. 

Uhorka


Nakrájajte plátky studenej uhorky a položte ich na zavreté oči aspoň na 15 minút, opakujte minimálne trikrát denne. Uhorka zaistí vašim očiam potrebnú hydratáciu.

Citrón 


Namočte vatový tampón do čerstvej citrónovej šťavy a niekoľkokrát ním prejdite oblasť popod vaše oči. Nechajte pôsobiť približne 10 minút a dôkladne umyte. 

Mandľový olej


Aplikujte niekoľko kvapiek a zľahka do pokožky pod očami vmasírujte (od stredu tváre smerom von). Môžte nechať pôsobiť počas noci. 

Surový zemiak


Namočte 2 vatové tampóny do studenej šťavy z čerstvého zemiaku a umiestnite ich pod oči, nechajte 15 minút pôsobiť. Následne si tvár umyte. Prípadne, nakrájajte zemiak na tenké pásiky a aplikujte po jednom kúsku pod každé oko. 

Kovová lyžica


Priložte si vychladenú lyžicu pod oko a nechajte ju tam dovtedy, kým nebude mať izbovú teplotu. 

Cmar a kurkuma


Namočte vatový tampón v malom množstve cmaru, v ktorom ste zamiešali približne dve lyžičky kurkumy. Potrite si ním okolie očí a nechajte pôsobiť 15 minút, opakujte aspoň päťkrát do týždňa.

Najnovšie z kategórie: Krása

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio