BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Trápia vás nadbytočné kilá po tehotenstve? Takto sa ich prirodzene zbavíte
zdroj: SAMphoto.cz

Trápia vás nadbytočné kilá po tehotenstve? Takto sa ich prirodzene zbavíte

Po tehotenstve sa mnohé mamičky domnievajú, že nemôžu prirodzene schudnúť, pretože nemajú čas na cvičenie. Správnou výživou však dosiahnete, že schudnete aj bez veľkého úsilia.

Schudnúť môžte aj prirodzenou cestou, stačí ak sa budete riadiť pravidlami správneho vyváženého stravovania a zostavíte si plán, ktorý vám pomôže v boji s nadbytočnými kilogramami, ktoré vám po tehotenstve zostali. Dbajte na pravidelný pohyb a najmä dostatok vody pre váš organizmus. 

Strava po tehotenstve

Poskytnite vášmu telu všetky potrebné živiny a doprajte si pravidelnú stravu. Vaše telo musí produkovať materské mlieko, no zároveň potrebuje uzdraviť. Poskytnite mu dostatok zdravej stravy, pripravujte si zdravé a ľahké jedlá, bohaté na bielkoviny, sacharidy i tuky. Vyhýbajte sa prejedaniu, maškrteniu a prijímaniu zbytočných kalórií v sladkých nápojoch.

Aktivita po tehotenstve

Každodenná aktivita ako prechádzky s dieťaťom, chodenie do parku, varenie, upratovanie, žehlenie... To všetko má vplyv na vaše chudnutie. Ak nemáte dostatočnú fyzickú aktivitu počas dňa, váš metabolizmus sa výrazne spomaľuje. Vďaka pohybu znižujete aj vašu chuť do jedla. 

Dojčenie

Dojčenie je ďalším faktorom, vďaka ktorému rýchlejšie chudnete. Vyžaduje dôležité živiny ako pre matku, tak i pre dieťa. Je to najprirodzenejší spôsob, ako schudnúť po tehotenstve, prakticky bez námahy.

Bez vody to nepôjde

Vaše telo potrebuje vodu naozaj na všetko. Ak jej máte nedostatok, vaše telo ju začne odoberať z buniek a tkanív. Pridajte niekoľko pohárov vody pre správne fungovanie vášho organizmu. Ak pocítite hlad, presvedčte sa, či to nie je len nedostatok vody. Vypite pohár alebo dva, chvíľku počkajte, choďte niečo spraviť a až potom budete s určitosťou vedieť, či to bol naozaj hlad.

Najnovšie z kategórie: Tehotenstvo

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio