BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Trápi vás mastná pleť? Vyskúšajte beauty tipy Kórejčaniek!
zdroj: SAMphoto.cz

Trápi vás mastná pleť? Vyskúšajte beauty tipy Kórejčaniek!

Prezradíme vám tajomstvo krásnej žiarivej pleti Kórejčaniek, ktoré sú známe svojou "prehnanou" starostlivosťou o pokožku.

Možno sa niekomu zdá, že to so starostlivosťou o svoju pleť preháňajú, no ony veľmi dobre vedia, čo sa skrýva za úspechom ich žiarivej pleti. Dodržiavajú pravidelnú 10 krokovú starostlivosť, ktorá im zaisťuje, že ich pokožka je dostatočne hydratovaná. Každý krok je dôležitý, pripravuje pleť na to, aby všetky séra a krémy prenikli až do hĺbky a dosiahli maximálny účinok. Ak túžite po dokonalej pokožke, dajte si pozor na výber správnych produktov pre vašu mastnú pleť, môžete jej stav totiž ešte viac zhoršiť! Zamerajte sa predovšetkým na hydratáciu a používajte prípravky šetrné k typu vašej pokožky.

Dvojité čistenie

Čistenie mastnej pleti prebieha v dvoch krokoch, najprv s odličovacím olejom, ktorý tvár zbaví od make-upu, potu a nečistôt. Druhým krokom je čistenie prípravkom na báze vody (gél alebo pena).

Exfoliácia pokožky


Ak vás trápi mastná pleť, mali by ste ju exfoliovať tak 2-3 krát za týždeň, zaistíte tým odstránenie odumretej kože. Prípravky pre tento účel nepoužívajte častejšie, pretože môžte pokožke uškodiť, tým, že narušíte jej ochrannú vrstvu. 

Toner


Používa sa na vyrovnanie hladiny pH pokožky po umytí tváre. Prečisťuje pokožku, aby nasiakla všetky účinné látky, ktoré prídu v ďalších krokoch. Mastnej pleti pomáha pri zmenšení pórov. 

Esencie


Esencie sľubujú, že vašej pokožke dodajú maximálnu hydratáciu a regeneráciu kožných buniek, ktorá vedie ku žiarivej pleti. 

Hydratácia pleti


Dôležitosť dostatočnej hydratácie pokožky netreba vysvetľovať. Pravidlá krásnej pleti Kórejčaniek sa riadia tým, ako udržať pokožku mimoriadne hydratovanú a vyživovanú. 

Pleťová maska


Nočné masky sú dôležitou súčasťou starostlivosti o pleť. Pre ešte väčší účinok si ich nechávajú počas celej noci. Používajte masku aspoň 3 krát do týždňa. 

Sérum pre mastnú pleť


Sérum sa používa po očistení, tonizácií a pred samotným nanesením krému. Séra majú vyššiu koncentráciu aktívnych zložiek ako bežný hydratačný krém, čo im zaisťuje, že preniknú hlbšie do pokožky, aby dosiahli potrebný účinok. 

Očný krém


Koža okolo očí je veľmi jemná, prípravky určené na starostlivosť o okolie očí sú hustejšie a určené na vrásky, opuchy očí, či tmavé kruhy pod očami. 

Opaľovací krém 


Dôraz kladú najmä na bielu pokožku. Znamená to, že opaľovací krém je súčasťou mnohých kozmetických produktov. Chráňte si aj vy svoju pokožku pred slnečnými lúčmi!

Najnovšie z kategórie: Krása

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio