BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Túžite po zdravom vzťahu? Vyhnite sa týmto veciam
zdroj: SAMphoto.cz

Túžite po zdravom vzťahu? Vyhnite sa týmto veciam

Čo by ste mali a nemali hovoriť vo svojom vzťahu?

Správna komunikácia vo vzťahu určuje jeho smer. Vždy je dobré, ak sa podelíte o svoje pocity, len treba nájsť vhodný spôsob, akým to spravíte. Ak nechcete, aby vaša vzájomná komunikácia pôsobila deštruktívne, vyhnite sa zoznamu vecí, ktoré do vzťahu jednoducho nepatria. Nesprávnou komunikáciou vo vzťahu môžte zradiť partnerovu dôveru, zraniť jeho city a to i bez toho aby ste to mali v úmysle. Dávajte si pozor na slová, ktoré svojmu partnerovi hovoríte, aby ste jeden druhému neubližovali.

Tomuto sa v zdravom vzťahu radšej vyvarujte:


1. 
Nikdy nehovorte “Neverím ti”, ak máte pochybnosti. Dôvera je najdôležitejšia vo vzťahu, je ľahké ju vo vzťahu zničiť. Snažte sa partnerovi vysvetliť, že "chcete mu veriť, ale zažívate práve ťažké obdobie". Určite to pochopí a vy získate čas na to, aby ste si ujasnili čo od vzťahu očakávate. 

2. 
Nikdy nehovorte “Čo sa deje?”. Je to jedna z najpoužívanejších fráz vo vzťahu, ktorej sa radšej vyhnite, pokiaľ nechcete, aby sa naozaj niečo dialo. Ak máte pocit, že sa vášmu partnerovi niečo nepáči, prípadne má pochybnosti buď on alebo vy, zvoľte alternatívu a spýtajte sa "Je všetko v poriadku?". Je to v podstate rovnaká otázka, ale rozdiel je v tom, že uisťujete svojho partnera, že ste tu pre neho, nech sa deje čokoľvek. 

3. 
Nehovorte “Je koniec”, ak to tak naozaj nemyslíte. Ak máte strach a cítite beznádej vo vašom vzťahu, nechajte veci upokojiť, porozmýšľajte, ak to potrebujete a potom sa so svojim partnerom v kľude porozprávajte. Vyjadrite mu svoje pocity a ak potrebujete, doprajte si čas, ktorý vám pomôže v ťažkom období. 

4.
 Nezačínajte vetu “Ty vždy alebo ty nikdy…”. Ak argumentujete práve týmto spôsobom, odpoveďou na to väčšinou býva z partnerovej strany to isté.. Vyjadrite, čo potrebujete, ale neútočte týmto slovným spojením, predídete tak zbytočnému sporu vo vašom vzťahu.

5. 
Nehovorte “Ty si to spravil tiež...". Vyviedli ste niečo, čo sa vášmu partnerovi nepáčilo a argumentovali ste to touto vetou? Nabudúce skúste zareagovať inak, aj keď možno máte pravdu, ale prenesením viny nič nedosiahnete, iba si navzájom ublížite a nikam sa nedostanete. 

Najnovšie z kategórie: Vzťahy

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio