BEAUTY.sk BEAUTY.sk

7 dôvodov, pre ktoré by ste si mali aj vy osvojiť tento osvedčený trik: Doprajte si to najlepšie
zdroj: pixabay.com

7 dôvodov, pre ktoré by ste si mali aj vy osvojiť tento osvedčený trik: Doprajte si to najlepšie

Všetko, čo potrebujete je kvalitný lis na citróny, veľký pohár, čerstvý citrón a teplá voda.

Začnite ďalší deň vďaka triku, ktorý vás hneď ráno "nakopne". Je to veľmi jednoduché a nezaberie vám to veľa času, postačí, ak si vytlačíte polovicu citróna do veľkého pohára teplej vody a vypijete ho hneď po prebudení. Citrón je známy tým, že obsahuje množstvo zdraviu prospešných látok. 

Aké má citrón benefity pre vaše zdravie?

1. Zabraňuje vysokému krvnému tlaku

Vďaka kombinácií minerálov, draslíka, vápnika i horčíka zohráva dôležitú rolu pri regulácií krvného tlaku. Pitie citrónovej vody pomáha vášmu srdcu správne fungovať.

2. Aktivuje tráviaci systém


Citróny v kombinácií s teplou vodou pomáhajú s mnohými ťažkosťami zažívacieho ústrojenstva. Povzbudzujú tvorbu enzýmov, ktoré sú zodpovedné za proces trávenia. Citrón pomáha odstraňovať zlé látky z tela, predchádzať zápche, hnačke či nadúvaniu.

3. Pomáha zubom


Zmierňuje bolesti zubov a dokáže zastaviť krvácanie ďasien. Je dobré, ak si zvolíte pitie citrónovej vody so slamkou, predídete tým možnému poškodeniu zubnej skloviny.

4. Napomáha chudnutiu


Odstraňuje z tela toxíny a tým sa znižuje i chuť na sladké, čo vedie aj k zníženiu hmotnosti.

5. Prispieva k zdravej a žiarivej pokožke


Vďaka vitamínu C a niektorým vitamínom B, v kombinácií s antioxidantmi pomáha čistiť telo zvnútra a prispieva k celkovému vzhľadu vlasov i pokožky.

6. Zvyšuje hladinu energie


Po trávení sa v tele vstrebáva a mení z kyseliny na zásaditú bázu. Tým dochádza k zvýšeniu hladiny energie, čo pomáha znížiť úzkosť i depresiu.

7. Detoxikuje


Povzbudzuje pečeň, aby vylučovala toxíny, ktoré sa v nej ukladajú. Ráno predstavuje ideálny čas na detoxikáciu, telo sa v tomto čase nachádza v stave čistenia a citrónová voda pomáha posilniť práve toto čistenie a odstrániť toxíny z tela.

Najnovšie z kategórie: Zdravie

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio