BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Nestresujte sa! 5 spôsobov ako zvládnuť náročné dni v práci i súkromí
zdroj: pixabay.com

Nestresujte sa! 5 spôsobov ako zvládnuť náročné dni v práci i súkromí

Stres je bežnou súčasťou dnešného spôsobu života, no snažte sa ho zredukovať a nájdite si vhodný spôsob ako na to.

Ak pociťujete stres či úzkosť v určitých situáciach ako hľadanie nového zamestnania, skúškové obdobie, veľa povinností, nenechajte si pokaziť váš deň jeho negatívnymi účinkami. Vyskúšajte niektorý zo spôsobov ako zvládnuť stres, ak máte aj vy podobný problém. 

Meditujte

Skúšali ste už meditáciu? Ak nie, skúste si nájsť video alebo iný návod a naučte sa ako na to. Meditovať by ste mali vždy ráno a v noci pred spánkom, ak viete, že máte pred sebou náročný deň. Meditáciou môžte odstrániť negatívne myšlienky, zbaviť sa strachu, úzkosti, starostí a tiež sa ponoriť do hlbokého spánku, ktorý vám pomôže zrelaxovať. 

Pravidelný pohyb

Zaraďte jógu, prípadne aj iné cvičenie do vášho každodenného života. Pravidelným pohybom sa budete cítiť výrazne lepšie, zmiznú negatívne pocity a navyše získate skvelú postavu. Ak sa cítite zle a máte stres, choďte si zašportovať, môžte vyskúšať napríklad box, beh alebo spinning, ktoré vám pomôžu zmeniť vaše myšlienky. 

Počúvajte hudbu

Pustite si vašu obľúbenú hudbu a zabudnite pri nej na stres. Počuli ste už o rádiových staniciach, ktoré hrajú upokojujúcu hudbu? Nájdite si obľúbenú stanicu i vy a počúvanie takejto hudby zaraďte do vašej každodennej rannej rutiny. 

Doprajte si dostatok času

Buďte dôslední v tom, čo robíte. Nájdite si dostatok času, ktorý potrebujete na zvládnutie náročných úloh. Sústreďte sa na ich dôležitosť a obmedzte trávenie času na internete, vymedzte si čas, ktorý venujete sociálnym sieťam a sústreďte sa na hľadanie nástrojov, ktoré vám pomôžu v zvládnutí nepríjemných situácií, ktoré vás čakajú. 

Čítajte

Na trhu je množstvo motivačnej literatúry. Nájdite si tituly, ktoré sa vám najviac páčia a každý deň si prečítajte aspoň pár strán. Priebežne si vypisujte jednotlivé myšlienky, ktoré vám najviac dávajú zmysel a ku ktorým sa týmto spôsobom môžte kedykoľvek, keď to budete potrebovať vrátiť. 

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio