BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Dnešné ženy to nemajú ľahké: Čo je však za tým?
zdroj: pixabay.com

Dnešné ženy to nemajú ľahké: Čo je však za tým?

Byť mladá a mať bezstarostný život. Znie do ideálne, nie?

Vtedy a dnes

Začneme tým, v čom to majú dnešné dvadsiatky predsa len o niečo ľahšie. Nikto im napríklad v 25 rokoch nepovie, že sú staré dievky. Lebo tými teraz nie ste ani v tridsiatich. Naopak, pred 20-30 rokmi bolo neprípustné, keď žena do 25 rokov bola sama, nebodaj bývala sama a nemala žiadne dieťa. Slovo kariéra v spojitosti so ženou bolo niečo skutočne nevídané. Alebo sa začínala až po 8 ročnej materskej. Áno, vtedy bolo takmer povinnosťou mať medzi deťmi 3-ročný rozdiel, lebo však na čo čakať, takže z materskej sa šlo opäť na materskú...
Dnes nie je na mladé ženy kladený tento nátlak. Chvalabohu. Nemáš ešte dieťa, nevadí, veď máš čas. Najprv začni pracovať, starať sa sama o seba, lebo však kto iný sa postará, ak nie ty. Uži si bývanie sama, platenie účtov. Deti, muž, rodina... Všetko príde neskôr. Znie to pekne, nie? Tak prečo by mali mať 20-tničky teraz „ťažší“ život ako ich mamy? Ale majú ho. Preto, lebo si to robia samy.

Všade prítomná dokonalosť

Nedávno mi známa povedala, že rozhodne by dnes nechcela mať 20 rokov. Pochopila som ju hneď. Mať dnes 20+ je jednoducho zaberák... Chceme vyzerať dokonalo po všetkých smeroch. Chceme, aby nás muži brali ako rovnocenných partnerov, bojíme sa starnutia, k 30tke si darujeme zákroky na klinikách krásy, máme naštudované všetky make-up návody, potíme v posilke krv a za celý deň zjeme jedno jablko a 5 orechov. Ale prečo? Pretože to chcú ostatní? Ale kdeže. Pretože samy na seba tlačíme, že musíme vyzerať dokonalo. Že to spoločnosť od žien vyžaduje. Ale spoločnosti to je naozaj jedno. Opýtajte sa svojich matiek, či riešili tvar zadku, bokov, dĺžku nôh. A aké boli šťastné? Takže áno, majú to dnes 20-tničky ťažie, ale len a len svojou vinou. Pretože sme si vsugerovali, že len dokonalí ľudia sa budú mať dokonalo. A to je ďalší problém. Pretože v snahe priblížiť sa tej dokonalosti ideme častokrát cez mŕtvoly. Sme permanentne nešťastné a šťastné takýmto štýlom vlastne nikdy nebudeme, nemyslíte?

A nesnažte sa ospravedlniť tým, že to robíte pre mužov. Nerobíte. Tým je to jedno. Veď zamyslite sa nad tým, koľko je v dnešnej dobe slobodných žien pred 30tkou. Krásnych, s dokonalým make-upom, vyšportovanou postavou... Presne tých dokonalých žien, na ktoré sa chceme všetky premeniť. Len sa silno nad tým zamyslite. Tak čo, budete radšej sama doma sedieť s tehličkami na brušku a zadočkom ako Kim či JLo, alebo sa na tú dokonalosť konečne vykašlete a začnete si užívať život i s tou vráskou na čele?

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio