BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Ochlaďte sa počas horúčav zvnútra týmito 5 zaručenými tipmi
zdroj: unsplash.com

Ochlaďte sa počas horúčav zvnútra týmito 5 zaručenými tipmi

Pre ľudí, ktorí sa ťažko prispôsobujú vysokým teplotám je ideálny najmä bazén. No ochladiť sa môžete aj týmito spôsobmi.

1. Pitný režim

Najväčšou chybou je nedostatočný pitný režim. Chráni celý organizmus pred kolapsom a dehydratáciou. Leto a letné horúčavy sú pre človeka veľkou záťažou. Alkoholické nápoje, aj keď si niekto môže myslieť opak, nás vôbec neosviežia a do pitného režimu sa nerátajú. Najideálnejšia je čistá voda. Obrovským pomocníkom sa vám stane fľaša vody stále poruke. Napite sa aj keď nepociťujete smäd. 

unsplash.com

2. Voda 

Myslíme si, že drinky s ľadom nás najrýchlejšie a najlepšie ochladia. Áno, ale iba na malú chvíľu. Pre trávenie je studené nepriaznivé, preto sa organizmus začne ohrievať, aby sa ohriala aj studená limonáda v bruchu. Ak sa chcete skutočne schladiť na pitie je ideálna práve čistá vlažná voda alebo voda s citrónom. 

kaizen-nguy-n-274069
unsplash.com

3. Ľahká strava

Počas horúcich letných mesiacov sa nám troška stráca chuť do jedla, pretože nepotrebujeme toľko energie, aby sa naše telo ohrialo. V lete by mal človek jesť iba keď má chuť. Odporúča sa ľahšia strava, vyhnúť sa vyprážaným a mastným jedlám. Základ by mala tvoriť zelenina, pretože neobsahuje až toľko veľa energie, ale veľa vody. 

unsplash.com

4. Menšie porcie

Z toho istého dôvodu sa odporúčajú konzumovať menšie porcie. Klasické prílohy ako ryža či zemiaky môžete pokojne vynechať. Leto je ideálne obdobie na chudnutie, Platí jednoduché pravidlo - čím viac energie v strave prijmete, tým viac tepla váš organizmus vyprodukuje. 

5. Potraviny

Dôležité je poznať aj ochladzujúce potraviny. Neodporúča sa konzumácia korenistých jedál. Obmedziť by sme mali aj prehnané solenie a údeniny. Medzi ochladzujúce potraviny patria napríklad melón, špargľa, mrkva, zeler, rajčiny, baklažán, špenát, reďkovka, jahody, slivky, hrušky, tofu alebo ryby. Pomôcť nám môžu aj chutné bylinky - bazalka, tymián, rozmarín, petržlenová vňať. 

edceee-78881
unsplash.com


Najnovšie z kategórie: Náš tip

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio