BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Trend, ktorý milujú svetové modelky a herečky. Vďaka tomuto vraj majú dokonalú figúru
zdroj: Samphoto

Trend, ktorý milujú svetové modelky a herečky. Vďaka tomuto vraj majú dokonalú figúru

Skúšate radi nové fitness trendy? A počuli ste už o tomto?

Nový trend

Počuli ste už toto slovo - GOLO? Vďaka tejto diéte sa do najlepšej formy dostala aj modelka Miranda Kerr či herečka Kate Hudson. O čo teda ide? Význam slova je vlastne poskladaný z 3 fráz:

Go lose weight - schudni
Go look great - vyzeraj dobre
Go love life - miluj život.


Hlavnou "pointou" GOLO diéty je optimalizovať inzulín a nútiť telo, aby uvoľňovalo tuk a zároveň znižovalo ukladanie tuku. Nejde v tomto prípade však o žiadne počítanie kalórií. Ale dodržiavať jedálniček musíte veľmi prísne.

Čo je dovolené?

Dôležité je strážiť si príjem cukru. Hlavnými zložkami vašej diéty by mali byť bielkoviny a potraviny podporujúce trávenie. Aby bola diéta čo najefektívnejšia, musíte sa naozaj zaprieť a na svojom tanieri mať naložené len toto - mäso, ryby, vajíčka, mliečne výrobky, zeleninu a strukoviny. Práve tieto jedlá dokážu stimulovať organizmus a udržiavať stabilnú hladinu inzulínu. Takže prvých 5-6 týždňov jedzte len niečo z menovaných potravín. Po 6týždňoch môžete do jedálnička pridať i superpotraviny ako ľanový olej a semiačka, ktoré podporujú vaše trávenie.
No a samozrejme, netreba zabúdať ani na pohyb. I keď strava je základ, hýbať sa treba. Teda ak chcete, aby vaše kilá šli dole už do 8 týždňov. Práve za tento čas môžete vraj vďaka tejto diéte schudnúť 8 až 10 kíl! Najvhodnejšie je kombinovať GOLO diétu s intervalovým tréningom HIIT, minimálne 2-3krát do týždňa. Pretože, ako pri každom chudnutí, najprv sa z tela dostáva voda. A aby spolu s ňou nezmizli svaly, je pohyb priam nevyhnutný. Medzi najväčšie výhody tejto diéty patrí napríklad to, že vás neprepadne vlčí hlad a nebudú vás chytať rôzne chute.

No nie každý by mal experimentovať s touto diétou. Konkrétne tejto by sa mali vyvarovať ľudia, ktorí majú problém s ľadvinami, s cukrovkou a s metabolizmom.

Najnovšie z kategórie: Fitness

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio