BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Udržať si vzťah je čoraz náročnejšie: Mnohé zlyhajú, lebo nedokážu pracovať na tomto
zdroj: SAMphoto.cz

Udržať si vzťah je čoraz náročnejšie: Mnohé zlyhajú, lebo nedokážu pracovať na tomto

Nie každá dvojica to úspešne dotiahne do konca.

Očarenie

Zvykne sa hovoriť, že niektoré veci prídu vtedy, keď ich človek čaká najmenej. To platí i o láske. Vtrhne vám do života mnohokrát práve vtedy, kedy už ani nedúfate. Zrazu sa zamilujete a opäť v tom lietate po uši. Na očiach máte ružové okuliare, všetko, i nedostatky, sú na vašom partnerovi dokonalé. Život je gombička a vy skáčete ako zamilovaný tínedžer. Toto prvé štádium lásky je pre mnohých i najobľúbenejšie. No po ňom prichádza drobné vytriezvenie a návrat reality - kde sa začnete rozhodovať o tom, ako veľmi vážne tento vzťah beriete.

Prechod z "JA" na "MY"

Keď sa prepracujete z prvej fázy, zložíte si povestné ružové okuliare, začnete vidieť partnera triezveším pohľadom, no i tak s ním chcete byť a neviete si bez neho predstaviť život, dostávate sa do fázy dvojice. Už nie ste len vy a on, ale ste VY. Dvaja spolu. Prichádza zoznámenie s rodinou, priateľmi, prvé spoločné plány do budúcnosti, dovolenky, prípadne bývanie. Táto fáza je veľmi náročná, pretože často vypláva na povrch skutočné "JA" každého z partnerov. Ak však zdieľate rovnaké hodnoty a priority, je váš vzťah na dobrej ceste...

Nezhody

Tesne za tým, ako sa rozhodnete kráčať spoločnou cestou, môže prísť k drobným nezhodám. Konflikty sú tiež súčasťou vzťahu, no ak sa nabaľujú a z menších sa stávajú čoraz väčšie a väčšie, začínajú sa skutočné problémy. Zistíte možno, že nie je všetko také ideálne, že nie ste rovnako naladení, v podstatných veciach sa vaše názory začínajú rozchádzať. Tu už ide do tuhého a v podstate sa rozhoduje o samotnej existencii vášho vzťahu.

Neustála schopnosť pracovať na sebe spoločne

Ak sa dostanete po konfliktoch do tejto fázy, tak skutočne chcete pracovať na vašom vzťahu. Uvedomujete si, že vzťah si vyžaduje viac, ako len držanie sa za ruky, nežné dotyky. Neexistujú dokonalé dvojice. Ale ak obaja prejavujete snahu zabojovať o váš vzťah, tak máte veľké šance, že sa to pre vás môže skončiť rozprávkovým "žili šťastne...". Táto fáza je v poslednej dobe však skutočnou raritou. Pretože mnohí to vzdajú a jednoducho pracovať na niečom sa im nechce.

Najnovšie z kategórie: Vzťahy

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio