BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Trápia vás suché a poškodené vlasy po lete?  Vyskúšajte túto beauty vychytávku!
zdroj: SAMphoto.cz

Trápia vás suché a poškodené vlasy po lete? Vyskúšajte túto beauty vychytávku!

Ak máte suché a zničené vlasy, vyskúšajte prírodný zázrak - fermentovanú ryžovú vodu.

Všetci túžime po krásnych vlasoch, žiaľ, existuje množstvo faktorov, ktoré ich poškodzujú. Či už je to nadmerné používanie žehličiek na vlasy, používanie nevhodných produktov alebo vonkajšie vplyvy, ako slnečné žiarenie, či slaná voda. Vlasy dokážu veľmi poškodiť a spôsobujú ich krehkosť, čo zapríčiňuje rýchlu lámavosť vlasov. Na trhu je množstvo produktov, ktoré sľubujú želané výsledky. Vyskúšajte pomoc z prírody, budete potrebovať len ryžu a vodu! 

Fermentovaná ryžová voda

Počuli ste už o fermentovanej ryžovej vode? Je známa svojimi blahodárnymi účinkami na pokožku i vlasy a dokáže ozdraviť poškodenie vlasov a zaistiť ich hebkosť ako hodváb. Pri pravidelnom používaní dokáže pomôcť vyrovnať pH pokožky, má antimikrobiálnu vlastnosť, dodáva vlasom lesk, zabraňuje ich vypadávaniu, zoslabnutiu a bojuje proti lupinám. Na vlasy pôsobí naozaj zázračne, navyše jej príprava je veľmi nenáročná. 

SAMphoto.cz
Na prípravu fermentovanej ryžovej vody potrebujete:

1 šálka organickej ryže (hnedá/biela)
4 šálky filtrovanej/destilovanej vody

Postup prípravy: 

Do misky pridáte umytú ryžu a nalejete 4 šálky destilovanej alebo filtrovanej vody. Zmiešajte a prikryte plastovou fóliou. Uchovávajte pri izbovej teplote cez noc alebo 24 hodín. Nalejte do fľaše s rozprašovačom (mali by ste cítiť kyslú vôňu).

Použitie:
 

Nastriekajte fermentovanú ryžovú vodu do vlasov a na pokožku hlavy, nechajte 20 minút pôsobiť a vlasy dôkladne opláchnite studenou vodou. Používajte raz za týždeň.

Najnovšie z kategórie: Krása

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio