BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Stravujete sa udržateľne? Poradíme vám, čo môžte zmeniť
zdroj: SAMphoto.cz

Stravujete sa udržateľne? Poradíme vám, čo môžte zmeniť

Čoraz viac sa hovorí o udržateľnosti a o zmene životného štýlu, ktorý má nižší dopad na našu planétu.

Možno si myslíte, že vaše osobné rozhodnutie priamo nezvráti poškodenie životného prostredia a ani nezastaví zmenu klímy, no práve svedomitejšie rozhodovanie je to, čo môže každý spraviť. Či už to bude o rozhodnutiach, ktoré sa týkajú potravín, ktoré konzumujete, produktoch, ktoré nakupujete, pretože všetky rozhodnutia môžu pomôcť.

Rastlinná strava

Prechod na rastlinnú stravu je jediný spôsob, ako znížiť náš dopad na planétu. Začnite tým, že nebudete mať každý deň mäso, alebo zmeníte mliečne produkty, živočíšne mlieko na rastlinné mlieko. Vyskúšajte nájsť alternatívu k vašim obľúbeným jedlám. Trvalo udržateľné stravovanie znamená zníženie živočíšnych produktov v našej strave.

Nakupujte lokálne

Ak máte možnosť, nakupujte na miestnom trhu. Pravdepodobne nájdete produkty, ktoré sa dajú kúpiť bez obalu. Ak túto možnosť nemáte, všímajte si pôvod potravín v miestnom supermarkete a zvoľte si lokálne produkty.

Produkty bez obalu

Balenie produktov je problém, ktorému sa dá vyhnúť. Pri kúpe ovocia, či zeleniny si z domu zoberte vlastné vrecká. Vyberajte produkty v skle miesto plastu a ak idete na nákup, najprv si skontrolujte zásoby, ktoré máte doma.

Neplytvajte

Nakupujte častejšie a iba to čo potrebujete. Správne uskladnenie čerstvých potravín, vám vydrží dlhšie. Nevytvárajte zbytočný odpad, tým, že nedojedené jedlo hneď vyhodíte, skúste s ním vymyslieť ďalší recept na druhý deň, prípadne ak sa dá, zamrazte zvyšky, ktoré sa dajú znova použiť.

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio