BEAUTY.sk BEAUTY.sk

5 dôvodov pre ktoré by ste mali začať čítať knihy, ak ste tak ešte neurobili!
zdroj: PIxabay.com

5 dôvodov pre ktoré by ste mali začať čítať knihy, ak ste tak ešte neurobili!

Čítanie kníh má množstvo benefitov, pomáha ukludniť vašu myseľ, relaxovať a zároveň sa niečo nové dozvedieť.

1. Otvorená myseľ a kreativita

Je dokázané, že ľudia, ktorí čítajú viac ako 30 minút denne, žijú v priemere o 23 mesiacov dlhšie. Čítanie pomáha zlepšovať kognitívne myslenie, slovnú zásobu, schopnosť myslenia, sústredenie. Čítanie pomáha už v detstve s rozvojom empatie, sociálneho vnímania a emočnej inteligencie.

2. Odstraňuje stres


Ak zažívate stres v situáciach ako sú práca, osobné vzťahy alebo iné problémy, s ktorými sa každodenne stretávame, čítanie dokáže upokojiť myseľ, znížiť napätie a umožňuje vašej mysli relaxovať.

3. Rozšírenie slovnej zásoby

Čím viac čítate, tým si rozširujete vašu slovnú zásobu. Zvyšujete si tým i vašu profesionalitu, sebavedomie a sebaúctu. Zároveň si rozšírite vedomosti o témach ako sú literatúra, veda, technika.

4. Zlepšuje pamäť


Pri čítaní zlepšujete pamäť v pozadí deja, postáv, histórie. Posilňujete si tým zapojenie mozgu a trénujete aj vašu krátkodobú pamäť.

5. Zlepšuje koncentráciu


Keď čítate knihu, väčšina pozornosti sa zameriava na jednu vec, takže sa sústreďte na danú vec a budujete si zvyk zameriavať sa len na jednu úlohu a pritom zabudnete na telefóny, e-maily a všetky ostatné veci, ktoré odpútavajú vašu myseľ.

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio