BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Po veľkej kritike prišiel rázny krok: Victoria’s Secret bude mať transgenderovú modelku!
zdroj: Tasr.sk

Po veľkej kritike prišiel rázny krok: Victoria’s Secret bude mať transgenderovú modelku!

Ich prehliadky sleduje celý svet. Starostlivo si vyberajú krásne tváre, dokonale štíhle telá i dobrý imidž modeliek, ktoré ich budú zastupovať. Nie nadarmo ich ambasádorky prezývajú anjelikmi. Áno, reč je o najznámejšej značke spodnej bielizne Victoria’s Secret.

Šéf marketingu rezignoval

Módny dom bol vďaka nastolenej politike neraz vďačným terčom kritiky všetkých jeho odporcov. Tomu je už ale zdá sa koniec. Spoločnosť sa rozhodla spraviť razantný krok - začala spolupracovať s transgenderovou modelkou. Ide o 22-ročnú Brazílčanku Valentinu Sampaio. Samotná modelka to načrtla na svojom Instagramovom profile, správu neskôr na Twitteri potvrdila jej kolegyňa Lais Ribeiro.

Počin z dielne Victoria’s Secret zrejme neprekvapil len verejnosť. Marketingový riaditeľ Ed Razek totiž minulý rok otvorene vylúčil spoluprácu s plus-size a práve tak aj s trangender modelkami. Pár dní po ohlásení novej spolupráce podal Razek výpoveď.

Instagram/valentts

Šou zostáva zrušená

Známa nohavičková značka čelí v poslednom období veľkým problémom. Po uzatvorení niekoľkých predajní v USA vyšli na povrch informácie o tom, že každoročná slávna prehliadka sa tento rok konať nebude.

Módna šou zaznamenala v minulom roku najnižšiu sledovanosť v histórii. Spočiatku sa preto objavili správy, že prehliadka nebude vysielaná v televízii. S informáciou o úplnom zrušení prišla až pred pár dňami jedna z modeliek a ambasádoriek americkej značky, Shanina Shaik. Tá sa pre austrálsky Daily Telegraph vyjadrila, že „organizátori sa snažia pracovať na úplne novom koncepte šou.“ Podľa 28-ročného anjelika by tak zrušenie tradičnej promenády v plavkách malo byť len dočasné rozhodnutie.

To potvrdzuje aj vyjadrenie Leslieho Wexnera – šéfa materskej spoločnosti L Brands, pod ktorú Victoria’s Secret spadá. „Rozhodli sme sa prehodnotiť tradičný formát Victoria’s Secret Fashion Show,“ napísal v maile svojim zamestnancom. Rovnako sa vyjadril, že prehliadka sa „musí vyvíjať a meniť aby rástla,“ a preto dúfa, že sa spoločnosti podarí vytvoriť nový koncept podujatia. Spoločnosť sa k situácii oficiálne odmietla vyjadriť.

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Najnovšie z kategórie: Móda

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio