BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Toto sú najobľúbenejšie drinky žien: Ktoré vám nepokazia postavu?
zdroj: samphoto.cz

Toto sú najobľúbenejšie drinky žien: Ktoré vám nepokazia postavu?

Azda každá žena sníva o dokonalej postave. Niektoré sa pre ňu nadrú v posilňovni, iné držia všakovaké diéty. Často si pritom neuvedomujú, že správny jedálniček tvoria okrem potravín i rôzne nápoje. Nástrahy v podobe sladkých miešaných drinkov sa hrnú zo všetkých strán, či už v kaviarňach, reštauráciách alebo alebo baroch. Majte sa ale na pozore! Alkohol totiž obsahuje množstvo kalórií. Ako na to, aby sa vaše posedenia s kamarátkami nepretavili v kilá navyše? Pripravili sme pre vás prehľad obľúbených drinkov podľa ich nutričných hodnôt.

Pitie ľadového čaju Long Island je výsadou dobrodruhov. Recept totiž obsahuje hneď niekoľko druhov tvrdého alkoholu, medzi ne patrí vodka, gin, biely rum, biela tequila a do toho všetkého už len stačí priliať kúsok coly. Najlepšie diétnej. Táto silná kombinácia by mala obsahovať niečo málo nad 150 kilokalórií.

Mojito určite netreba nikomu predstavovať. Dlhodobo jeden z najobľúbenejších kokteilov sa v roku 2019 umiestnil na dvanástej priečke najpredávanejších drinkov sveta. Veľkú popularitu si udržuje najmä medzi ženami. A oprávnene! Obsah jedného pohára predstavuje približne 130 - 170 kcal hodnôt.

Podobné nutričné hodnoty má aj Gin Tonic. Počet kalórii si pri tomto nápoji vieme znížiť tým, že tonic nahradíme sódou. Pridáme plátok citrónu a zdravšia verzia je na svete.

Zlou voľbou pre udržanie váhy nie je ani Aperol Spritz – drink z Aperolu, prosecca a sódy, ktorý si každým rokom získava väčšiu obľubu. Svedčí o tom miesto v prvej desiatke najpopulárnejších kokteilov na svete. Obsahuje 125 kilokalórií.

Margarita je klasika z tequily a patrí do skupiny kalorickejších miešaných drinkov. Problematický je v nej obsah pomarančového likéru. Ak je vaším obľúbeným nápojom práve Margarita, nezúfajte. Likér totiž môžete nahradiť čerstvou šťavou z pomaranča, limetky, alebo citrónu. Kalorická hodnota drinku sa tak razom výrazne zníži.

Najlepšie na tom v počte kalórií je šampanské. To obsahuje v jednom pohári iba 90 kilokalórií, čo predstavuje výrazne nižšiu hodnotu ako miešané kokteily. Kalorickými bombami sú najmä drinky, kde sa mieša okrem alkoholu aj veľa cukru. Sex on the Beach, Piña Colada či slávny Cosmopolitan sú nápoje, ktorým sa treba vyhnúť úplne. 

Pokiaľ radšej siahnete po niečom tvrdšom, rozhodne sa odporúča svetlý alkohol. Vodka a gin – oba obsahujú približne rovnaký počet kalorických hodnôt. Netreba ale zabúdať, že destiláty patria medzi najkalorickejšie alkoholické nápoje, preto ak si nejaký doprajete odborníci odporúčajú kombináciu so sódou. Pridať môžete aj čerstvú šťavu z citróna.

Najnovšie z kategórie: Jedlo

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio