BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Ako zrýchliť každodenné skrášľovanie sa? Odpoveďou je tetovanie!
zdroj: Samphoto.cz

Ako zrýchliť každodenné skrášľovanie sa? Odpoveďou je tetovanie!

Tetovanie. Nie je to tak dávno, čo táto forma skrášľovania bola zakázaná, prípadne odsudzovaná. Dnes už nie je výsadou len tvrdých chlapov, tento trend totiž oslovuje čoraz viac žien. Nejde pritom už len o ozdoby nakreslené na telo. Množstvu žien zjednodušuje každodenný život.

Obočie už nemusíte riešiť

Ranná príprava môže zabrať priveľa času. Najmä tým z nás, ktoré sa snažia vykúzliť precízny make-up. Najčastejším problémom býva očná linka, no jednoduché to nie je ani s obočím. Nejedna žena si s jeho úpravou nevie rady a jeho namaľovaním si viac uškodí, ako pomôže. V takomto prípade je namieste vyhľadať odborníčku. 

Existuje viacero možností – obyčajné tvarovanie však zväčša nestačí, jeho funkciu naplno využijú ženy s hustým ochlpením. Ďalšou alternatívou je farbenie. To spravidla vydrží pár týždňov. Práve kratšiu trvácnosť možno považovať za nevýhodu. Rannú rutinu farbené obočie síce dosť zrýchli, treba ale túto procedúru podstupovať pomerne často.

Naskytá sa teda ešte možnosť dlhotrvácneho skrášlenia – je ním permanentný make-up. Spôsobov, akým vaše obočie vyplnia je niekoľko: klasický, púdrový, čiarkový, microblading, s podfarbením, bez podfarbenia... záleží od vkusu. Nejde pritom o trvalé tetovanie, ktoré vydrží navždy. Všeobecne doba trvania takéhoto tetovania je dva až tri roky.

V ponuke sú pery aj linky

Obočie robí veľa. Takpovediac dotvára celkový výzor a tvári dodáva výraz. Výber odborníčky je pri permanentnom make-upe veľmi dôležitý, pretože nejde len tak zmyť, či prekryť. Pri voľbe konkrétnej vizážistky dbajte na dobré recenzie a fotky ich prác. Šetriť sa naozaj neplatí!

Permanentný make-up sa netýka len obočia. Vyškolené profesionálky vedia očiach vykúzliť aj neodolateľné mačacie linky, neodporúčajú ich ale dámam, ktoré si ich zvyknú maľovať výrazné. V takomto prípade vyzerajú lepšie, ak si ich žena dotvára každý deň sama.

Zručné artistky tiež vedia docieliť plnšie pery, a to bez rôznych výplní. Aj v tu si môžete vybrať z viacerých možností. Kontúra pier, tieňovanie, prípadne plnekolorované pery. Rovnako tak vedia vyrovnať menšiu nesúmernosť a vám to v konečnom dôsledky ušetrí čas.

Najnovšie z kategórie: Krása

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio