BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Divočina končí
zdroj: beauty.sk

Divočina končí

Nikdy som si nemyslela, že letné prázdniny v 33 rokoch (áno, zajtra mám 33 a odkedy mám dieťa, prestala som svoj vek počítať a riešiť ho) budú oveľa divokejšie, ako keď som sama bola prázdninujúce dieťa.

Všetky moje prázdniny boli super - vždy dovolenka s rodičmi, potom prázdniny u babiny, keď som bola menšia, boli aj nejaké tábory, ale väčšinu prázdnin sme sa nejak preflákali u nás na dedine, alebo na kupku. Ale tieto prázdniny boli mega!!! Ja som si ich užívala úplne najviac! Ako keby som bola dieťa a sama rozhodovala o tom, čo budem robiť. Dúfam, že Mišo bol s mojou vrtuľou v zadku toto leto ok.
Chcelo sa mi ísť na dva týždne k rodičom na dedinu? Šli sme. Samozrejme, všade spolu s Mišom (Bohuško sa k nám pridal vždy, keď mohol).
Chcelo sa mi otočiť na jeden deň do Levoče? Chcelo! A Mišo so starkou boli happy, že sa vidia.
Chcelo sa mi ísť na Pohodu s kamošmi? Chcelo! Tu som si dovolila Miša nechať 1x samého na víkend u babky. Nejak nie som zmierená s tým, že by mal stráviť dva dni v rámuse na festivale. Aj keď presne viem, že on by sa tam celkom vyjašil - ale aj ja som sa chcela, takže sme sa 1x na dva dni rozdelili.
Pozvali sme kamarátov z Dubového na víkend k nám do Bernolákova.
Pozvali sme starkú a Mišovu sesternicu s rodičmi z Levoče na víkend k nám.
Urobili sme Mišovi oslavu druhých narodenín u babky a deda na Dubovom.
Obehli sme narodeninové oslavy Mišových kamošiek.
Párkrát sme ešte odbehli na Dubové k mojim rodičom.
Stihli sme Zoo, ranč, bicyklovačky, výlety, stihli sme sa aj nudiť, stihli sme všetko, čo sme stihnúť chceli aj nechceli a robili sme to, čo sa nám chcelo.

Výsledok - šťastná mama s pocitom resetnutej hlavy (je haluz, že aj keď som doma nonstop dva roky, stále pociťujem akúsi eufóriu z prázdnin)
a Mišo za tie dva mesiace urobil hrdinské pokroky - začal už normálne pekne rozprávať, pamätá si už mená všetkých jeho aj mojich kamarátov, začal chápať veci v súvislostiach a úplne ukážkovo a bez nátlaku funguje bez plienok.
Takže naše leto hodnotím na najväčšiu výbornú a teraz už čakajú povinnosti (aj keď veľmi príjemné) aj nás. Po prázdninovej pauze pokračujeme v krúžku plávania a v pohybovom krúžku.
A celkom sa zas teším na nejaký pokojnejší režim.
Ps.: Zajtra mám tie narodky, môžete mi už teraz blahoželať, ja to ľúbim.

Buba


Najnovšie z kategórie: Buba blog

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio