BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Začíname výletovať
zdroj: beauty.sk

Začíname výletovať

Práve teraz je pre nás úplne výborné obdobie na spoznávanie sveta - nie je teplo 200 stupňov/prestal mi utekať.

Doteraz sme stihli vidieť len zoo, motali sa kade tade po Slovensku a Prírodovedecké múzeum, nemala som silu a ani odvahu ho ťahať viac za kultúrou, pretože moje dieťa bolo všetko možné, len nie pokojné.
Takže som ani netlačila na pílu a nechala som ho jašiť sa na ulici a na motorke s deťmi. Ale minulý týždeň sme skúsili nakuknúť do Múzea dopravy v Bratislave a bolo to super! Má rád autá, takže so záujmom sledoval staré autá, bicykle, vlaky, motorky... Čo ma prekvapilo, neutekal, nesnažil sa preliezať alebo podliezať zábradlie a následne sa vyštverať na vystavené exponáty.
To mi dalo malú nádej, že ešte tento posledný rok, čo s ním plánujem byť doma na materskej, nakukneme viac do múzeí, galérií, do bábkového divadla.... Zajtra mám v pláne ísť sa pozrieť na výstavu obrazov pre deti v Senci, o týždeň Danubianu, tam by sme sa mohli rovno loďou odviezť, už mám kúpené lístky na vláčik, ktorý robí prehliadky po Bratislave - nech teda chlapec spozná mesto, kde sa narodil, Smejka a Tanculienku (áno, toto sú zatiaľ Mišovi favoriti) ideme pozrieť do divadla v novembri...
Pravdu povediac, na toto obdobie som sa v rámci materskej tešila asi najviac, že budeme spolu chodiť kade tade, objavovať nové miesta, umenie, že budeme spolu cestovať... A vidím, že už sa to dá. Myslím si, že top zážitok budú pre neho stále len bagre, ktoré všade okolo nás stavajú nové domy, ale prečo mu neskúsiť ponúknuť aj niečo viac?
Tajne dúfam, že si to tento rok ešte užijeme naplno, pretože prvé dva roky boli naozaj krásne.
Prvý - taký navzájom sa spoznávajúci, plný lásky, plaču ( asi viac môjho), často nudy (Mišo hrozne veľa spal, akože chvalabohu).
Druhý - jemne únavný - zuby, začal chodiť, utekať, zdrhať, vymýšľať, trucovať, skúšať, čo všetko si môže dovoliť.
Tretí - neviem, aký bude. Ja som si ho naplánovala ako krásny, plný výletov, spoznávania, plný rozhovorov a vysvetľovania.

Aký plán však má Mišo, to sa nechám prekvapiť. Ale nepochybujem o tom, že bude úžasný, ako všetky doteraz.

Buba

Najnovšie z kategórie: Buba blog

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio