BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Novým trendom v kozmetike je vyčesané obočie! Podľahli mu už známe české a slovenské krásky
zdroj: SAMphoto.cz

Novým trendom v kozmetike je vyčesané obočie! Podľahli mu už známe české a slovenské krásky

Donedávna sa táto metóda používala na lash lift - trvalú na riasy. Laminácia obočia je v našich končinách úplnou novinkou. Tento trend pochádza z Ruska, kde si aplikácia získala veľkú popularitu v radoch známych modeliek.

Pre husté aj riedke

Metóda úpravy obočia chĺpky v prvom rade zafixuje do požadovaného tvaru. Je vhodne tak pre klientky, ktoré majú husté kučeravé obočie, ale tiež pre dámy s požiadavkou zahustenia, pretože okrem fixácie tento postup úpravy tiež zvýrazňuje farbu.

Takzvaný Brow Lift funguje na obdobnom princípe ako pri mihalniciach. Kozmetička použije na  dôkladne odlíčenú tvár zjemňujúci gél, aby sa ochlpenie jednoduchšie tvarovalo. Pri vypadanom alebo príliš svetlom ochlpení sa môže pre výraznejší efekt môže použiť farba. Ďalším krokom je botox, ktorý má za úlohu chĺpky spevniť do požadovaného tvaru.

Instagram/karolinamalisova

Pozor na upírsky look

Odborníčky, ktoré túto procedúru vykonávajú tvrdia, že ide o šetrnú metódu, ktorá podporuje rast chĺpkov. Obočie vyživuje a regeneruje po opakovanej aplikácii farby, preto sa netreba sa tak báť stenčenia či vypadávania.

Aplikácia trvá približne jednu hodinu, a efekt vydrží po dobu dvoch až troch týždňov. Trendu prišlo na chuť už viacero slovenských i českých celebrít, medzi nimi i modelka Mária Zelinová, či česká Miss Karolína Mališová.

Obočie si denne môžete vyčesávať a udrží tvar podľa vášho vkusu. Dajte si však pozor! Aj v tomto smere platí, že menej je viac. Priveľmi vyčesané obočie smerom do čela totiž pôsobí neprirodzeným dojmom a naberá mierne strašidelný upírsky výzor.

instagram.com/kdbrows

Najnovšie z kategórie: Krása

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio