BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Odborníci radia: Nachladnutie môžete zahnať aj týmito potravinami
zdroj: pixabay.com

Odborníci radia: Nachladnutie môžete zahnať aj týmito potravinami

Nemusíte utekať k lekárovi, ak sa u vás začnú prejavovať náznaky prechladnutia. Odborníci sa zhodujú na tom, že chrípka sa dá zahnať i "obyčajnými" potravinami. Ktorými?

Strava je dôležitá

I keď vo väčšine prípadov nemajú chorí ľudia veľmi chuť na jedlo, pravda je taká, že by sa mu nemali vyhýbať. Práve naopak. Správne potraviny vás môžu zbaviť chrípky aj bez tabletiek. Odborníci sa zhodujú na tom, že počas choroby by sa mali na vašom tanieri vyskytovať hlavne tieto suroviny a jedlá:

Kapusta

Železo, vápnik, vitamíny A, E, C, K a tona ďalších sa vyskytuje práve v tejto zelenine. Mikroživiny, ktoré sa nachádzajú práve v kapuste, sú účinnými bojovníkmi proti nachladnutiu. Posilnia a naštartujú vašu imunitu a ak u vás chrípka neprepukla naplno, vďaka tejto strave sa tak možno ani nestane. 

Grécky jogurt

Ale nesladený! Grécke jogurty sú bohatým zdrojom bielkovín a práve tie sú kľúčom k regenerácii buniek vášho imunitného systému. Vhodné sú i napríklad grécke syry. 

Kurací vývar

Toto určite nie je žiadna novinka. Nič neulahodí teľu i duši počas choroby viac, ako kvalitný kurací vývar. Pomôže v boji s infekciou a nachladnutím. A keďže počas choroby vám nejeden doktor odporúča vypiť veľa tekutín, tak i to je dôvod na to, aby ste si pripravili kuraciu polievku. 

Fermentované jedlá

Tieto jedlá ocenia vaše črevá. Výskumy dokonca potvrdili, že práve fermentované jedlá preukázateľne znižujú dobu nachladnutia. Nakladaná fermentovaná zelenina, pasta z kvasených sójových bôbov...  Toto všetko zaraďte do svojho jedálnička. Odmenou vám budú zdravé črevá i posilnená imunita.

Krevety

Prekvapuje vás to? Nás veľmi. Ale odôvodnenie je veľmi prosté - konzumácia kreviet výrazne podporuje imunitu, a to vďaka vysokému množstvu omega 3 mastných kyselín a bielkovín, ktoré pôsobia protizápalovo. 

Najnovšie z kategórie: Zdravie

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio