BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Z čoho sú ženy vystresované najviac? Deti to nie sú!
zdroj: pixabay.com

Z čoho sú ženy vystresované najviac? Deti to nie sú!

I keď určite si mnohí myslia, že práve ratolesti dokážu rodičov, teda hlavne matky vystresovať najviac, vôbec to tak nie je.

Spoločnosť Today nedávno prišla s výskumom, ktorý odhalil niečo, čo sme možno vlastne i tušili. Ženy nie sú až tak vystresované zo svojich detí. Oveľa viac, teda dvakrát viac ich stresujú ich partneri. Priemerná matka hodnotí stresovú mieru, ktorú jej spôsobuje partner až 8,5 bodmi z 10. A viac, ako polovica z nich uviedla, že im ich manželia, partneri spôsobujú viac stresu ako vlastné deti.

Z výskumu vyšli i to, že 3 zo 4 žien sú v strese preto, lebo sa boja, že nič poriadne nestíhajú – od výchovy, práce až po domácnosť, pretože sú vlastne na to samé. Niektoré v prieskume uviedli i to, že ich muži sa často správajú ako deti, než rovnocenní partneri.
Veľkým stresom a záťažou sú pre plne pracujúce ženy a matky zároveň i muži, ktorí vyžadujú denno-denne teplú večeru na stole a chodia za nimi ako policajti. Kontrolujú každý kút v byte, chladničku, či v nej náhodu nie je niečo plesnivé...

Nuž, čo sa s tým dá robiť? Odborníci sa zhodujú na jednom – ak partneri nezačnú poriadne komunikovať, tak sa nič nezmení. Je to síce otrepaná fráza, ale 100% pravdivá – komunikácia je jednoducho základ.

Najnovšie z kategórie: Mama a dieťa

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio