BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Ako zistiť, že vám chýba dôležitý vitamín C? Sledujte tieto príznaky
zdroj: pixabay.com

Ako zistiť, že vám chýba dôležitý vitamín C? Sledujte tieto príznaky

Nemyslíme teraz to, že sa cítite choro, pokašliavate či máte nádchu. Nedostatok vitamínu C sa prejavuje aj úplne inak.

Pozor na toto!

Prečo neustále počúvame o tom, že práve zásoby vitamínu C je potrebné dopĺňať? No bude to asi tým, že narozdiel od iných vitamínov, práve céčko sa z tela dostáva veľmi rýchlo. Preto by ste mali každý deň myslieť na zásobovanie práve ním. A to nie je len preto, aby ste sa vyvarovali chrípke či iným ochoreniam spojených s jesenným premenlivým počasím. A aké príznaky vám napovedia, že práve tento vitamín vám chýba?

Modriny a rany

Máte pocit, že sa vám horšie hoja rany, alebo že sa vám až príliš rýchlo urobia modriny? Ak sa vám vytvárajú presne také modriny, ktoré pripomínajú sfarbením tak trochu broskyňu, tak je to jeden z príznakov, ktoré hovoria jasne - chýba vám céčko.

Padanie vlasov

Nočná mora nejednej ženy. No aj toto je znamenie, že máte nedostatok tohto vitamínu. Rovnako tak i to, že sú oslabené a lámu sa. Skôr, ako však začnete zbesilo nakupovať rôzne kondicionéry, masky, atď., skúste si radšej zaobstarať vitamín C.

Priberanie

Aj toto môže byť znakom toho, že vám skôr chýba vitamín. Teda ak ide o nečakané priberanie. Dokonca štúdie uvádzajú spojitosť medzi nedostatkom vitamínu C a telesnými tukmi, predovšetkým na bruchu. Céčko dokonca pomáha efektívnejšie spaľovať tuk.

Ospalosť

Spozorovali ste, že i napriek dostatočnému množstvu kofeínu a spánku sa cítite malátne a ospalo? Skúste aj tu zaradiť do dennej rutiny vitamín C. Takže jednu šálku kávy nahraďte radšej pohárom čerstvej šťavy z pomaranču, citrónov a grepu. 

Najnovšie z kategórie: Zdravie

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio