BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Výskum odhalil koľko kalórií sa spáli pri sexe! Ako sú na tom jednotlivé pozície?
zdroj: SAMphoto.cz

Výskum odhalil koľko kalórií sa spáli pri sexe! Ako sú na tom jednotlivé pozície?

Pozitívne účinky zdravého sexuálneho života sú nesporné. Primárne rieši vykonanie jednej zo základných ľudských potrieb, no pomáha pri vypúšťaní napätia a zlepšení spánku. Dostatok sexu má okrem psychiky vplyv aj na fyzické zdravie - zlepšuje srdcovú a mozgovú činnosť, zabraňuje úniku moču, spomaľuje starnutie, atď. Sex však zlepšuje aj kondičku. Na spaľovanie kalórii pri súloži si posvietili odborníci z organizácie Fitness 24/7.

Experti v oblasti fitness zisťovali, ktoré polohy pri sexe sú z hľadiska spaľovania kalórii najúčinnejšie. Výskum vykonala organizácia Fitness 24/7, ktorá analyzovala prienik medzi pohlavným stykom a fitness.

Pri 11-tich rôznych sexuálnych pozíciách skúmali potenciálny počet odbúraných kalórii v priebehu 30-tich minút.  Zdá sa, že na pozícii skutočne záleží! Výsledok je totiž jasný: v polohe "na stojáka" sa spáli viac hodnôt, ako poležiačky.

Instagram

"Nohy v bok"

Poloha vhodná pre tých, ktorí chcú klasický sex spraviť zaujímavejším. Jednoducho sa do nej prechádza z klasického misionára. Žena leží na chrbte, zdvihnuté nohy si priťahuje k bokom. Muž zaujme misionársku polohu. 

Spálené kalórie u ženy: 111

Spálené kalórie u muža: 153

Instagram

Lotus

Výskumy v rodových rozdieloch ukazujú, že muži najrýchlejšie odbúravajú kalórie v stoji, ženy zasa rýchlejšie spaľujú v podrepe. Pozícia Lotus je preto vhodnejšia pre nežnejšie pohlavie. Obaja partneri zaujmú rovnakú pozíciu - sedia s nohami ohnutými v kolenách.

Spálené kalórie u ženy: 139

Spálené kalórie u muža: 148

Instagram

Pozícia na psíka

Jedna z najobľúbenejších polôh vytvára odbúravanie kalorických hodnôt u oboch účastníkov aktu. Súlož v tejto pozícii je veľmi živočíšna, vedie zväčša muž, no kormidla sa môže chopiť aj partnerka. Žena v polohe kľačí na všetkých štyroch, muž je za partnerkou.

Spálené kalórie u ženy: 111

Spálené kalórie u muža: 149

Instagram

Misionár

Pri tradičnej a najznámejšej pozícii sú aktívnymi muži. Práve oni preto v tejto polohe odbúravajú výrazne vyššie množstvo kalórií ako ich partnerky. Pri starej dobre klasike leží žena na chrbte, muž v jej lone. Ich telá sú prepletené.

Spálené kalórie u ženy: 51

Spálené kalórie u muža: 148

Instagram

Kovbojka

Muž v tejto polohe má len minimálnu kontrolu nad aktom - leží na chrbte. V hlavnej úlohe je žena, ktorá sedí na partnerovi a udáva tempo i silu. Ide o obľúbenú polohu, pretože v nej ženy najčastejšie dosahujú orgazmus.

Spálené kalórie u ženy: 137

Spálené kalórie u muža: 50

Instagram

Obrátená kovbojka

Jediným rozdielom oproti tradičnej polohe kovbojky je, že žena je otočená partnerovi chrbtom. Odbúravanie kalórii je na rovnakej hodnote.

Spálené kalórie u ženy: 137

Spálené kalórie u muža: 50

zdroj: dailymail.co.uk

Najnovšie z kategórie: Fitness

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio