Beauty.sk Beauty.sk

Ja nie som bábätko, ja som chlap!
zdroj: beauty.sk

Ja nie som bábätko, ja som chlap!

Túto vetu používa Mišo tento týždeň asi najčastejšie.

Mladý pán si uveril a začal byť nejak podozrivo premúdrelý. Úplne sa bavím na ňom, ako začína komunikovať s ľuďmi a ako začína používať vety, ktoré odkukal o nás. Napríklad sme sa zakecali so susedami na ulici a keď sme sa s nimi lúčili, ja som im zakričala: “Ahojte” a Mišo za mnou: “ Čaukooo, dávajte si pozor!”

Nesmierne je to milé! Menej milé je to, že nás začína na všetko upozorňovať. Keď dám kocúrovi misku s jedlom a nič nepoviem, Mišo hneď kričí “Mama, dobrú chuť Kamilovi.” Alebo keď si niekto v miestnosti kýchne a ja to nezachytím alebo prehliadnem, malý diktátor hneď kričí a upozorní všetkých, aby kričali “Nazdravie”. V divadle minule drgal do môjho kamaráta, aby tlieskal.  Všetkých sa snaží dávať do pozoru. A celkom sa mu to dari.

A začal používať slovo “Moje!”. Zatiaľ iba doma, ale všetko, je Moje! Moje auto, Môj keksík, Moja motorka. Nikto mu nič neberie, ale musí zdôrazniť, že je to jeho. Čakám, kedy to začne používať aj na ulici pri deťoch. Len tie sú od neho staršie, nie som si istá, či si aj tam trúfne hrať hrdinu.
A nič špeci nové nemáme. Zuby sú všetky vonku (vždy, keď spomeniem Mišove zuby, mám chuť na víno 😂), takže už sme fit. Hovorím sme, lebo vždy, keď má horúčku zo zubov Mišo, mám ju na druhý deň aj ja. To prepojenie medzi nami je neuveriteľné, niekedy až na facku. Už sa originál spolu chodíme bicyklovať kade-tade a zatiaľ ho to baví, chvalabohu. Lebo ja som tiež radšej niekde vonku ako dnu.
Lúčim sa s vami slovami môjho syna: “Čaukooo a dávajte si pozor!”

Buba


Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Buba blog

Pozri viac

Fun rádio