BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Inšpirujúce módne a beauty značky podľa Elišky Chomistekovej: Sú slovenské aj ekologické!
zdroj: Instagram.com/eliskachomistek

Inšpirujúce módne a beauty značky podľa Elišky Chomistekovej: Sú slovenské aj ekologické!

Elišku Chomistek sme poprosili, aby nám vybrala päť najzaujímavejších a udržateľných značiek, ktoré rozhodne stoja za vašu pozornosť.

Novesta

Značka tenisiek, ktorá má silnú históriu, obrovský svetový potenciál a kvalitné prepracovanie. Vegan approved je označenie, ktorým sa môže pochváliť, pretože na výrobu používa výhradne eko materiály akými sú bavlna a ľan.  Ich design je minimalistický a nadčasový. Novesty sú obľúbené aj v zahraničný. Nosia ich aj svetové celebrity ako Pharel Williams alebo Liam Ghalegher ale najviac ich nájdete na celom Ázijskom kontinente. V Bratislave ich nájdete v Slávica design store v Starom meste.

LESS

Menej je viac - týmto výrokom sa inšpiruje značka Less, ktorá od roku 2017 predáva tašky a nadčasové baťohy.
Rukopisom značky Less je minimalistický design, funkčnosť a estetika.  Značku založili manželia Gunišoví, ktorých cieľom je tvoriť a budovať značku zmysluplne, čiže dbať na udržateľnosť s využitím kvalitných materiálov. Ich myšlienku slow fashion podporuje množstvo nadšencov, ktorý nosia ich baťohy na Slovenskom aj zahraničnom trhu.
Každý jednotlivec sa môže stáť súčasťou slow fashion komunity, ak začne nakupovať s rozumom a podporovať lokálnych dizajnérov, preto by sme si mali brať inšpiráciu od lokálnych dizajnérov, ktorí sa snažia našu spoločnosť pomalými krokmi zmeniť. – Buy less, choose well, make it last ( V.Westwood)

Facebook.com/Less

Creéme

Creéme je značka spodného prádla, ktorá vznikla ako projekt dvoch kamarátok Soni a Kataríny z VŠVU v roku 2013. Okrem dámskeho spodného prádla značka ponúka aj pánske tričká v neutrálnych farbách.
Produkty značky Creéme sú vyrábané z ekologickej nefarbené organickej bavlny. Bavlna je vhodný materiál na výrobu spodného prádla, pretože jej priedušnosť umožňuje vašej pokožke dýchať. Od tejto značky mám doma v šatníku niekoľko kúskov spodného prádla a určite vám ho môžem doporučiť. Jeho minimalistický design a príjemný materiál Vám zabezpečí komfortnosť pri nosení a zároveň nebudete musieť riešiť dilemu presvitajúcich vzorov a čipiek na pod vašou bielou košeľou.

Malinna°

Čistá prírodná kozmetika, ktorá vám pomáha nabíjať vaše telo antioxidantmi. Značka Malinna° využíva produkty výhradne s využívaním prírodných zložiek. Celá výroba produktov je organická a vegánska. Zároveň je výroba Malinma produktov bezodpadová.
Rukopisom značky je jej minimalistické, čierne balenie v sklenených fľaštičkách. Detoxikuj svoje telo a myseľ so super elixírom a ďalšími výrobkami, ktoré vám pomôžu naštartovať váš deň.

zdroj: Instagram.com/malinna_products

Mylo

Čistá, prírodná handmade kozmetika vyrábaná na Slovensku. Simplicity- jednoduchosť, je základom celej značky, ktorá využíva na svoju výrobu bohatú receptúru jednoduchú na výrobu zohľadňujúcu minimálny dopad výroby na životné prostredie. Značka Mylo ponúka produkty aj pre najmenších. Mylo kozmetiku mieša jej zakladateľka Barbora od roku 2013.

Najnovšie z kategórie: Móda

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio