BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Sobotný Fashion Live! vyvrcholil rozprávkovo
zdroj: Martin Tomečko

Sobotný Fashion Live! vyvrcholil rozprávkovo

V rozmanitosti je krása! Pod týmto heslom sa niesol druhý prehliadkový deň na módnom podujatí Fashion Live! Japonský minimalizmus, prvky techno kultúry, farebnosť s preexponovanými volánmi aj komplikované strihové techniky. To všetko previedli dizajnéri zo Slovenska aj z Česka.

Prehliadku v bratislavskom obchodnom dome na Kamennom námestí otvárala mladá dizajnérka Marina Žiaková. Jej značka Mariná je inšpirovaná slovenským umelcom Júliusom Kollerom. Modely sú založené na strihovom experimente a sú vyrábané hravosťou, ktorá sa prejavila i na prehliadke. Modelky sa doslova mohli zahrať s loptičkami stolného tenisu.

Mariná

Pre hostku z Českej republiky, Terezu Rosaliu Kladošovú to bola premiéra na projekte Fashion Live! Za svoje kúsky pod menom Merino Recycle získala v minulosti niekoľko dizajnérskych cien. Základom autorkinej tvorby sú jej vlastné materiály, ktoré pochádzajú z odpadovej vlny.

O 18-tej nasledoval spoločný blok návrhárok Terézie Feňovčíkovej so značkou freier, ktorú v pánskej kolekcii lv-426 ovplyvnil film Aliens z roku 1986 od režiséra Jamesa Camerona a Petry Kubíkovej. Tej vychádza dámska kolekcia zo známej hry pre deti, kde je možné papierové bábiky obliekať pomocou makiet oblečenia. Nazvala ju Combinéa/W 2019. Z rešpektovania ekologických a etických princípov vychádzal pri svojich výtvoroch dizajnér Richard Rozbora. Vo svojej rodinnej značke Rozbora Couture sa zameriava na prirodzenú krásu, kultivovanosť a komfort.

Rozbora Couture

Vrchol večera predstavovali návrhári Lenka Sršňová a Martin Hrča. Populárna umelkyňa oslávila desiate výročie svojou kolekciou Coctail , ktorá jemne odkazuje na jej doterajšiu tvorbu - balónové strihy, preexponované formy ale aj veselé volány. Éter 2018 s pera Martina Hrča si v závere večera vyslúžil standing ovation. Zaujal množstvom prepracovaných detailov (obuvou s vysokými platformami a jedinečnými autorskými šperkami) a najmä rozprávkovou prezentáciou, ktorou je autor typický.

Martin Hrčo

Najnovšie z kategórie: Móda

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio