BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Revolúcia vo Victoria's Secret pokračuje: Predstavili svoju prvú plus-size modelku
zdroj: TASR

Revolúcia vo Victoria's Secret pokračuje: Predstavili svoju prvú plus-size modelku

Mení históriu! Plnoštíhla modelka Ali Tate-Cutler sa stala provou modelkou s mierami plus-size, ktorá sa objavila na kampani najznámejšieho výrobcu spodného prádla.

Kritika ich prinútila konať! Luxusná značka Victoria's Secret roky ignorovala spätnú väzbu spoločnosti na ich konzervatívny výber modeliek s dokonalými mierami. Tlak a zhoršujúce sa čísla sledovanosti i ziskov teraz prinútila výrobcu nohavičiek zahrnúť požiadavky klientok. Najali si preto prvú plus-size modelku.

Spolupráca s manekýnou plných tvarov vznikla na základe kolaborácie s britskou značkou spodného prádla Bluebella, ktorá šíri posolstvo "sebalásky, sebarealizácie a víťaznej individuality." Modelka kooperáciu oznámila na sociálnej sieti. Uviedla tiež, že je zo spolupráce nadšená, značku si totiž idealizovala už ako tínedžerka. Týmto rozhodnutím Victoria's Secret podľa nej dokazuje, že sa vyberá správnym smerom.

Internetom sa okamžite začali šíriť pozitívne a podporné reakcie. Modelky už totiž nepredstavujú len krásky predpísaných rozmerov. Ľuďom sa páči, že mladá Američanka vyzerá realisticky a  podporuje väčšiu diverzitu medzi manekýnami. Značka sa pre tento krok rozhodla kvôli veľkej vlne kritiky, ktorej čelila po vyjadreniach marketingového šéfa Eda Razeka. Ten vyhlásil, že transgender a plus-size modelky nemajú vo Victoria's Secret miesto. Krátko po tom Razek rezignoval. A značka začala s naprávaním reputácie tým, že najala prvú transgenderovú modelku.

instagram.com/ali_tate_cutler/

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

zdroj: independent.co.uk

Najnovšie z kategórie: Móda

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio