BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Starostlivosť o vlasy by sme nemali podceňovať
zdroj: Shutterstock

Starostlivosť o vlasy by sme nemali podceňovať

Každá žena by chcela mať zdravé a krásne vlasy. Ženy si na iných ženách ako prvé všímajú vlasy – farbu, hustotu, účes, ale aj to, či má žena rovné vlasy, alebo má krásne kučery.

Väčšina žien ale nie je spokojná so svojou korunou krásy a snaží sa urobiť všetko pre to, aby jej koruna krásy bola taká, akú by ju chcela mať. Veľké zásahy však vlasom nepomáhajú, práve naopak, škodia im. Mnohé ženy si ale tento fakt neuvedomujú. Starostlivosť o vlasy by sme nemali podceňovať. Viete ale, ako sa správne starať o vlasy?

Prirodzené sušenie

Horúci vzduch a fénovanie vlasy výrazne poškodzuje. Spôsobuje lámanie, nadmerné vysúšanie od korienkov až po konce a zapríčiňuje aj vypadávanie vlasov.  Skúste obmedziť fénovanie na minimum, ideálne, ak sa mu úplne vyhnete. Ak si potrebujete narýchlo umyť hlavu, jedine vtedy sušte vlasy fénom.

Vlasy si príliš nesťahujte do gumičky

Častokrát potrebujeme vlasy zopnúť do gumičky, aby nám nepadali do tváre. Napríklad pri varení a pečení si nemôžeme dovoliť, aby nám čo i len jeden vlas padol do jedla, preto si vlasy sťahujeme do gumičiek. Ideálne, keby ste gumičky používali len minimálne, ideálne vôbec. Keď sa ale používaniu gumičiek nemienite vzdať, nesťahujte si vlasy príliš. Príliš tesný cop vyvíja veľký lak na korienky, čím sa vlasy výrazne oslabujú.

Povedzte STOP mechanickým zásahom

Aj keď vám menšie kučierky vadia, vyhnite sa mechanickému vyrovnávaniu vlasov. Mnohé ženy a dokonca aj dievčatá v tínedžerskom veku používajú žehličky na vlasy, aby si vlasy vyrovnávali. Akékoľvek vyrovnávanie, či robenie trvalej vlasy trvale poškodzuje a odzrkadľuje sa to aj na hustote vlasov.

Ricínový olej ako záchrana vlasov

Ak nie ste spokojné s hustotou a kvalitou vlasov, pomôcť vám môže kvalitný ricínový olej na vlasy. Svetlý ricínový olej udržiava vlasy hydratované. Pravidelné používanie tohto oleja na končeky vlasov dokáže posilniť zdravie vlasov. Okrem klasického ricínového oleja sa odporúča používať aj jamajský čierny ricínový olej, ktorý vlasy zhusťuje, spevňuje a bráni vypadávaniu vlasov. V prípade, ak máte problémy s lupinami, ekzémami a máte svrbivú pokožku hlavy, odporúčame kúpu čierneho ricínového oleja.

Ako zabrániť vypadávaniu vlasov?

Pri vypadávaní vlasov by sme sa mali zameriavať predovšetkým na správnu starostlivosť o vlasy a podporu zvnútra, čiže na prijímanie látok, ktoré podporujú rast vlasov a bránia vypadávaniu vlasov. Okrem toho môžete vyskúšať aj prípravok švajčiarskej značky, ktorý sa zaoberá problémom vlasov, ale aj nechtov. Tento prípravok sa volá Revalid a na internete si môžete prečítať Revalid recenzie, ktoré vám pomôžu dozvedieť sa čo-to o tomto prípravku.
Revalid obsahuje esenciálne aminokyseliny, vitamíny a minerály potrebné na udržiavanie zdravých vlasov a podporu. Zlepšuje pružnosť, vzhľad a posilňuje prirodzenú odolnosť vlasov proti poškodeniu.

Najnovšie z kategórie: Krása

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio