BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Potrebujem nové nervy
zdroj: beauty.sk

Potrebujem nové nervy

Alebo musím začať meditovať. Alebo viac vína pomôže, neviem to ešte úplne vyhodnotiť.

Prišlo presne to obdobie, ktoré je najviac smiešne a zároveň ma vie najviac vytočiť. Mišo klame a drzo sa mi pri tom usmieva do očí.
To, že si vymýšľa počas dňa mi nevadí, len ho musím striehnuť, aby cudzím ľuďom nenatáral nejaké bludy. Bohuškovi včera hovorí: “Stanka (moja segra) mi dnes kúpila nové topánky!” Áno, Stanka mu ich naozaj kúpila - pred pol rokom a pol roka ich už aj nosí. To sú také milé veci, ktoré sú z časti pravda, no on si to už poprekrúca, ako sa mu hodí.
Ale šľak ma triafa a počítam do miliardy vždy, keď ho chcem obliecť a ísť von - to nám aktuálne trvá hodinu. Dáme spoďáre - zdrhne. Príde na motorke. Dáme ponožky - zdrhne. Príde s bagrom. Dáme tepláky - zdrhne. Nepríde.
Kričím na neho, že kde v pekle je.
On zakričí odniekadiaľ: “Pracujem teraz!”
Ja sa pýtam, že ako pracuje.
Odpovie: “Pracujem a hotovo!”
Keď sa vráti, dáme tričko - zdrhne. S mikinou ho už naháňam. Keď ho obúvam do topánok, to už zo mňa tečie. Dezodorant už mám pre istotu aj v chodbe pri dverách.

Osobitná kapitola je najnovšie zaspávanie. Ako som sa vždy hrdila, že ho šupnem do postele, zavriem dvere a spí, teraz je to naopak. Hodinové trápenie cez deň aj večer. Síce z postele neuteká, áno, nevylieza, ale naučil sa klamať posediačky. Už keď leží, napapaný, umytý, prikrytý, zdvihne hlavu z vankúša a povie:
“Mami, musím cikať.” Beriem ho na nočník.
“Mami, musím kakať.” Beriem ho na nočník.
Nekaká. Odpovie mi ale: “Pomýlil som sa. A usmieva sa.

“Mami, daj mi niečo papať, som hladný”
Tak ho vyberiem, lebo nie som krkavčia mať, nenechám si dieťa hladné. Do niečoho zahryzne, lebo veď ma zase oklamal, tak nech aspoň niečo požuje, zase umyť zuby, zase cikať... Už 10 minút leží, ja si myslím, že spí. Ale nie nie.
Pán začne plakať. Idem k nemu, a on s fejkovým zúfalým pohľadom: “Mami, nedal som ti pusu”.
Tu ma síce roztopí od lásky, ale iba na sekundu. Lebo začne skákať po posteli. Odchádzam s infarktom z izby, že nech si tam už robí, čo chce a on v tom s najväčším úsmevom na tvári zakričí:
“Ľúbim ťa mama, dávaj si pozor!”

Následne na to si otváram víno.

Buba

Najnovšie z kategórie: Buba blog

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio