BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Poznáme najčastejšie dôvody rozchodu mladých rodičov
zdroj: SAMphoto.cz

Poznáme najčastejšie dôvody rozchodu mladých rodičov

Nádherné obdobie plné zmien. Tak by sa v krátkosti dali popísať prvé mesiace rodiny, do ktorej pribudlo bábätko. Takýto výrazný zlom v živote ale otestuje aj tie najodolnejšie partnerstvá. Množstvo vzťahov novopečených rodičov však neprežije už prvý rok po narodení dieťaťa. Potvrdzuje to prieskum spoločnosti ChannelMum.com a výstavy The Baby Show.

Nedostatočná komunikácia a málo sexu. To sú podľa nového prieskumu najčastejšie príčiny rozpadu vzťahov mladých rodičov. S komunikáciou má problémy jeden z troch opýtaných, zatiaľ čo s ubúdajúcim pohlavným stykom bojovali traja z desiatich. 

Spomínaný prieskum ukázal, že až šesť z desiatich opýtaných nebolo pripravených na tak veľký vplyv, aký dieťa na ich život malo. Na podklade vzorky 2000 účastníkov prieskumu tretina z nich v prvých mesiacoch dieťaťa prekonala vážne problémy vo vzťahu a až pätina respondentov uviedla, že sa s partnerom odlúčili už v prvom roku života dieťaťa. Najčastejšie pritom partnerstvá skončili po pol roku.

Problémy vo vzťahu ale netreba prikladať prírastku do rodiny. Štvrtina párov uznala problémy už pred narodením potomka, ktoré sa potom len zhoršili.

Nezúfajte! Odborníci totiž radia ako udržať šťastný vzťah aj naďalej. Podľa nich je potrebné, aby sa partneri striedali pri nočnom kŕmení, našli si čas na spoločný intímny život, spoločné rande ale aj čas na priateľov. Ako to všetko stíhať? Inšpirovať sa môžete účastníkmi prieskumu. 23 percent z nich využilo pomoc rodiny a priateľov.

zdroj: independent.co.uk

Najnovšie z kategórie: Vzťahy

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio