BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Výrobca vložiek odstráni z obalu symbol ženského pohlavia. Chce byť korektný aj k transsexuálom
zdroj: SAMphoto.cz

Výrobca vložiek odstráni z obalu symbol ženského pohlavia. Chce byť korektný aj k transsexuálom

Drogistická spoločnosť Procter & Gamble, ktorá vyrába jedny z najznámejších ženských hygienických vložiek chce aby ich menštruačné pomôcky boli inkluzívnejšie. Rovnosť chcú uplatňovať aj voči transgenderom.

Rodovú rovnosť chcú presadzovať aj pri vložkách! Značka Always preto už na obaloch nebude mať symboly ženského pohlavia. Ich výrobca tak vypočul hlasy aktivistov, ktorí žiadali zmenu. Balenie hygienických vložiek tak má spĺňať požiadavky transsexuálov a nebinárnych osôb, respektíve pohlavia X, ktorí sa neidentifikujú ani ako žena, ani ako muž.

Podľa portálu Metro aktivisti atakovali výrobcu prostredníctvom sociálnej sieti Twitter, kde sa dožadovali odpovede, prečo je nevyhnuté mať na hygienických vložkách ženský symbol. Podľa nich totiž spoločnosť produkujúca najpredávanejšie dámske hygienické pomôcky ignoruje existenciu transrodových a nebinárnych ľudí, ktorí tieto predmety využívajú tiež.

Ako informoval drogistický gigant, nové balenie produktu by sa malo objaviť v predajniach už v decembri tohto roku. Zmeny však viedli k bojkotovaniu značky. Tentoraz sú totižto nespokojné ženy, ktoré tvrdia, že sú zneviditeľňované: "Existuje miesto, kde nebudeme skrývané?" písali odporkyne na Twitter. S podobnými reakciami sa pritom na tejto sociálnej sieti roztrhlo vrece.

Značka však zaujala jasné stanovisko: "Po vypočutí mnohých ľudí rôzneho pohlavia i vekových skupín sme si uvedomili, že nie každý, kto má menštruáciu a potrebuje vložky, samého seba považuje za ženu." Inovovaný obal hygienických potrieb od Always má zaistiť, že nikto, kto potrebuje použiť vložku sa nebude cítiť nesvoj.

Najnovšie z kategórie: Bizár

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio