BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Na halloweenskej párty za hviezdu. Toto je 10 najvyhľadávanejších kostýmov!
zdroj: TASR

Na halloweenskej párty za hviezdu. Toto je 10 najvyhľadávanejších kostýmov!

Predvečer všetkých svätých komerčne známe oslavy Halloweenu sú obľúbeným obdobím na párty v maskách. Vymyslieť však rafinovaný kostým, ktorý nebude mať polovica žien v miestnosti je nočná mora. Nehovoriac o tom, že, prísť s kreatívnym nápadom môže byť horší nápad, pretože domáca výroba komplikovaného kostýmu je celá veda. Nápomocným sa ale rozhodla byť známa vyhľadávacia platforma.

Spoločnosť Google vydala zoznam Frightgeist, v ktorom spísala najvyhľadávanejšie kostýmy na halloweenske slávnosti v roku 2019. Stránka pod správou analytickej Google Trends zobrazuje masky rôznych kategórií ako sú postavy z hororových filmov, animákov i komiksov, kreatúry z videohier, superhrdinovia, zvieratá a mýtické bytosti ale aj rôzne éry, televízne relácie, profesie a mnoho ďalších.

Okrem toho stránka tiež ponúka štatistiku vývoja obľúbenosti, a teda či je kostým na vzostupe alebo zostupe vyhľadávania, rovnako tak poskytuje prehľad popularity kategórie v ktorej sa maska nachádza (napríklad filmové postavy budú tvoriť až 20 percent všetkých masiek). Budete sa tak môcť inšpirovať 685-timi rôznymi maskami.

10. Jednorožec

Mýtický kôň s jediným rohom v strede čela je vo všeobecnosti zobrazovaný ako pozitívny charakter. Má byť čistou bytosťou a zosobnením dobra. S tradičnou orientáciou tohto sviatku nemá nič spoločné, keďže povaha týchto masiek má byť hrôzostrašná. 

Šikovné maskérky dnes už ale dokážu zázraky. Z nevinného koňa sa im poľahky podarí spraviť ohavná príšera, stačí im k tomu pár šminiek. Podobný úkaz si dokážete vyčarovať na tvári aj samy. Bude vás to ale stáť zrejme viac času i námahy.

9. éra 1980

Čo to vlastne znamená? Ide o módu rokov osemdesiatych. Pre toto obdobie je typické tak bizarné až miestami hrôzostrašné oblečenie, že jeho popularita v rámci halloweenskych sviatkov je úplne pochopiteľná. Navyše existuje i ďalšia devíza: stačí vytiahnuť z povaly módne kúsky po babke a o kostým je postarané.

8. Chucky

Horor z konca 90-tych rokov si medzi divákmi našiel takú obľubu, že sa jeho tvorcovia rozhodli pripraviť i ďalšie pokračovania. Ten posledný odpremiéroval v lete tohto roku. Možno aj preto sa v rebríčku najvyhľadávanejších masiek nachádza tak vysoko. 

Tak či onak, postava diabolskej bábiky je pre Halloween ideálnym spôsobom maskovania sa. Ak zapojíte trochu predstavivosti, nemusíte sa obávať ak na akcii stretnete ďalšiu podobnú ohavnú bábu. Chuckyho totižto nemusíte presne okopírovať. Stačí ak do outfitu pridáte typické znaky a pohráte sa s makeupom.

7. Fortnite

V rebríčku sa nachádza niečo aj pre milovníkov počítačových hier. Pre nezainteresovaných Fortnite je jednou z najobľúbenejších, súčasnosti ju hráva asi 100 miliónov užívateľov. V podstate ide o online strieľačku, v ktorej si hráči budujú i svet. 

6. Klaun

Vzhľadom k faktu, že v každom klaunovi je niečo desivé, ísť v tomto prevleku je tematicky úplne správne. Žiaľ, väčšie klišé ako strašidelný klaun snáď ani neexistuje. Naskytuje sa však neobmedzené množstvo spôsobov ako tento kostým odlíšiť. Pre inšpiráciu použite Instagram. Beauty blogerky a make-up artistky v podrobných krokoch ukazujú ako docieliť dokonalý výsledok.

5. Následníci

Akčný film o dospievajúcich adolescentoch a jeho postavičky sú piatou najvyhľadávanejšou inšpiráciou pre halloweenske prevleky. Spomedzi charakterov vo filme by sa určite dal vybrať nejeden slušný kostým, ak však máte viac ako 18 rokov vyzerali by zrejme trochu podivne.

4. Dinosaurus

Roztomilá voľba pre dieťa. V tomto prípade sa už nedá spoliehať na domáci šatník a množstvo líčidiel. Pre dostatočný výsledok je potrebné navštíviť požičovňu, alebo si kostým zakúpiť v špecializovanej predajni.

3. Spider-man

Rovnako Spider-man je zrejme vhodným oblečením pre dieťa, no dospelý ľudia by sa mu mohli vyhnúť. Vypchávky a elasťáky nie je nič, bez čoho by sa Halloween nedal prežiť. "Vysekaným" svalovcom ale vrelo odporučujeme. Ak by ste v okolí niekoho s podobnými úmyslami poznali, nezabudnite: Mary-Jane bola ryšavka a o kostým je postarané.

2. Čarodejnica

Klasika menom bosorka je priam stelesnením týchto sviatkov. Je považovaná za jeden zo symbolov, je priam maskotom Halloweenu. A taká čarodejnica nemusí byť len strašidelná, popri tom dokáže byť tiež poriadne sexi. Spomeňte si napríklad na Caru Delevingne a jej prevedenie bosorky vo filme Jednotka samovrahov. Inšpirácie čo sa znázornenia stríg týka je naozaj neúrekom.

1. IT

Tohtoročná kinematografia inšpirovala doposiaľ najväčšie množstvo ľudí k vyhľadávaniu ďalšej desivej postavičky z hororového filmu. Démonického klauna vo filme nazývajú jednoducho - To. Nie je braný ako ľudská bytosť, ale ako obludný netvor. Na rozdiel od obyčajného šaša, tento je cielene strašidelný, takže určite sa týmto výberom trafíte do témy, čo je v dnešnej ére sexi zombíčok, sexi zajkov a vlastne sexi čohokoľvek skôr raritou. 

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Najnovšie z kategórie: Móda

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio