BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Povýšte svoj nedeľný obed na vyššiu úroveň: Pečené avokádové košíčky
zdroj: SAMphoto.cz

Povýšte svoj nedeľný obed na vyššiu úroveň: Pečené avokádové košíčky

Avokádo je považované za superpotravinu pre množstvo telu prospešných látok, najmä vďaka vysokému obsahu vitamínov a minerálov. Update-nite svoj jedálniček a zakomponujte túto zdravú zeleninu, napríklad aj do svojho nedeľného obeda.

Zapekané avokádové košíčky s vajcom a mletým mäsom môžete použiť rôznymi spôsobmi: či už samostatne ako raňajky, občerstvenie, alebo ako prílohu k hlavnému jedlu. Avokádo pri pečení získava jemnú krémovú chuť, k tomu pridajte vajíčka a bravčové mäso.

Potrebujete:

1 extra veľké avokádo

20 g bylinkového masla

2 veľké vajcia

40 ml kyslej smotany

1 veľká paradajka

2 jarné cibuľky

ružová himalájska soľ

čierne korenie

červená paprika

Plnka:

1 strúčik cesnaku (ošúpaný a jemne nastrúhaný)

1 malý kúsok zázvoru (olúpaný a na jemno nastrúhaný)

150g mletého bravčového mäsa

¼ čajovej lyžičky mletého muškátového orecha

½ čajovej lyžičky sušeného oregana

himalájska ružová soľ

čierne korenie

Príprava:

Paradajku spolu s jarnou cibuľkou nakrájajte, pridajte bravčové mäso celú zmes posoľte a okoreňte. Dobre premiešajte aj pripravujte na panvici pri nízkej teplote, maximálne 10 minút. Popri tom si nechajte vyhriať rúru na 220 stupňov.

Polovicu masla dajte do panvice, zvyšok nakrájajte na kocky a odložte vedľa. Po rozpustení pri miernom ohni pridajte na panvicu vajcia, soľ, korenie a miešajte až kým zmes nezhustne. Potom za stáleho miešania pridajte nakrájané maslo spolu s kyslou smotanou. Varte do momentu, kým vajíčka nebudú držať tvar. Nezabudnite! Nechcete aby sa z avokádového košíčku skĺzlo.

Avokádo prekrojte na polovičku a vyberte kôstku. Do oboch polovíc vložte zmes s mäsom a doplňte miešanými vajíčkami. Naplnené avokádové košíčky uložte na plech a pečte v rúre osem až desať minút. Pred servírovaním posypte červenou paprikou.

Najnovšie z kategórie: Jedlo

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio