BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Vydražili šaty slávnej herečky. Z tejto sumy sa vám zatočí hlava!
zdroj: Instagram

Vydražili šaty slávnej herečky. Z tejto sumy sa vám zatočí hlava!

Počas víkendu sa v aukcii v Los Angeles predalo prostredníctvom známej dražobnej spoločnosti Julien’s Auctions mnoho filmových kostýmov slávnych hercov. Medzi nimi sa objavili šaty, ktoré nosila ikona Marilyn Monroe.

Toľko peňazí! Šaty Marilyn Monroe z komediálneho filmu There’s No Business Like Show Business vydražili v piatok za naozaj hriešnu sumu. Outfit pozostávajúci z čierneho hodvábneho podprsenkového topu, dlhej kvetinovej sukni a slameného klobúku predali za neuveriteľných 280-tisíc dolárov, čo je v prepočte viac ako 251-tisíc eur.

Marilyn si šaty obliekla v jednej zo svojich najpamätnejších rolí v roku 1954. Bol to však len jeden z množstva kostýmov americkej krásky, ktoré sa na aukcii predali. Objavili sa tam tiež červené hodvábne šaty s dlhými rukávmi z filmu Gentlemen Prefer Blondes, ktoré sa predali za 250-tisíc dolárov (cca 224-tisíc eur), žlté žiarivé šaty nosené vo filme River Of No Return (175-tisíc dolárov) a tiež hodvábne krepové kokteilové šaty čiernej farby, ktoré mala herečka oblečené na tlačovej konferencii organizovanej k filmu Some Like it Hot.

V dražbe sa predávalo viac ako 115 kúskov známeho sex symbolu. Žiadna položka sa však ani nepriblížila k rekordným krištáľovým šatám z roku 1962, v ktorých spievala vtedajšiemu prezidentovi Johnovi Kennedymu narodeninovú pieseň Happy Birthday. Tie sa v roku 2016 vydražili až za 4,8 milióna dolárov (asi 4,3 milióna eur).

Najnovšie z kategórie: Móda

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio