BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Reštaurácia chce trápne situácie pri platení na schôdzkach vyriešiť rozdelenými účtami
zdroj: Instagram/blackwoods_bar_and_grill

Reštaurácia chce trápne situácie pri platení na schôdzkach vyriešiť rozdelenými účtami

Britská reštaurácia v Edinburgu sa rozhodla jasne nastaviť pravidlá platenia účtov na prvom rande. Chcú tak predchádzať dohadovaniu sa o tom, kto za jedlo zaplatí.

Zdá sa, že pretekaniu sa v tom, kto zaplatí účet je koniec. Minimálne tomu tak bude v reštaurácii Blackwood’s Bar and Grill v Edinburghu. Tá totiž spustila novú politiku platenia - rozdelené účty pre páry, a teda zvlášť pre ňu, zvlášť pre neho. Kompetentní dúfajú, že tak pomôžu predísť trápnostiam s platením na prvých schôdzkach. 

Dnes už nie je samozrejmosťou, že účet platí muž. Podľa manažéra chce reštaurácia týmito krokmi nasledovať trendy 21. storočia: "Keď príde účet, môže to vytvoriť nepríjemnú konverzáciu medzi dvomi ľuďmi. Týmto biznisom chceme nepríjemnosti odstrániť," uviedol Garry Harding.

Harding tiež uviedol, že nikoho nenúti platiť účty osobitne, rovnako tiež nechce robiť závery, kto je vo vzťahu v počiatočnom štádiu. Tí, ktorí by predsa len chceli partnera pozvať, tak urobiť môžu. Spoločnú platbu však budú musieť nahlásiť vopred, a to už pri rezervácii. Inak sa pár na konci večera dočká dvoch separovaných účtov.

Najnovšie z kategórie: Bizár

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio