BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Kráľovná Alžbeta podporila revolúciu. Toto viac v jej šatníku neuvidíte!
zdroj: TASR

Kráľovná Alžbeta podporila revolúciu. Toto viac v jej šatníku neuvidíte!

Ich úsilie padá na úrodnú pôdu! Aktivisti po celom svete sa radujú. Kráľovná ráznym rozhodnutím podporila ich snaženie.

Má 93 rokov a stále určuje trendy! Reč je britskej panovníčke kráľovnej Alžbete. Tá dala najnovšie stopku zvieracím kožuchom, a tak sa zdá, že ich už v jej šatníku neuvidíme. Na oblečení ich chce nahradiť nepravou kožušinou, uviedla to jej oficiálna stylistka Angela Kelly. Odhalila tiež, že kožušina z norky na jednom z obľúbených kabátov Jej Veličenstva bola odstránená.

Podľa kráľovskej garderobierky, ktorá je panovníčkinou poradkyňou v oblasti módy už 25 rokov mala táto premena kráľovninho šatníka začať tento rok. O detaily v aktualizovanej skrini vladárky sa podelila v memoároch s názvom Druhá strana mince: „Ak sa Jej Veličenstvo bude mať zúčastniť na stretnutí v chladnom počasí, od roku 2019 bude používať falošnú kožušinu, ktorá zaistí, že zostane v teple," napísala.

Situáciu využili aktivisti

Buckinghamský palác už tieto správy potvrdil. Ako informuje britský The Telegraph: „Keďže bolo pre kráľovnú navrhnuté nové oblečenie, všetka použitá kožušina bude falošná." Napriek tomu sa kráľovná kožušine nevyhne úplne. Totižto v prípadoch, kedy si to vyžadujú jej kráľovské povinnosti si ju bude obliekať i naďalej. Takýmito príležitosťami sú napríklad štátnické podujatia, na ktorých nosí slávnostné oblečenie s vlečkou z kožušiny.

Kráľovnino rozhodnutie ocenili aktivisti za práva zvierat po celom svete. Tí naliehajú, aby verejnosť jej kroky nasledovala. Bojovníci za práva zvierat situáciu hneď využili a snažia navrhnúť, aby kráľovská garda prestala tiež nosiť kožušinové prvky uniformy. Ich pokrievky hlavy sú totiž vyrobené z kanadských medveďov.

Klobúky kráľovskej stráže sú pritom jablkom sváru už od roku 2010. Organizácia za práva zvierat PETA vtedajšiemu ministrovi obrany ponúkla novú verziu čapíc, ktorú svetoznáma dizajnérka Stella McCartney navrhla z umelej kožušiny. Len pre predstavu, garda potrebuje každoročne približne 100 nových čapíc, pričom na výrobu každej z nich je potrebný život jedného čierneho medveďa.

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Najnovšie z kategórie: Móda

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio