BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Odpovedám na otázky.
zdroj: beauty.sk

Odpovedám na otázky.

Tentokrát nie na Mišove, ale na vaše. Na instagrame ste mi napísali veľmi veľa otázok, až som ostala prekvapená a ďakujem vám.

Odpovedám nejak tak, aby šlo všetko pekne poporiadku.

1. Ako sa pripraviť na rodičovstvo? Koľko si mám pripraviť peňazí na dieťa?


Pravdu? Ja všetko, čo som mala pripravené na dieťa (a nebolo toho veľa), som minula na dom.
Keďže sme sa mesiac pred pôrodom presťahovali do domu - holodomu (nejak to tak hlúpo vyšlo, že my s Bohušom sme bývali od rána do večera v práci, nestíhali sme riešiť veci, ešte aj hypotéka sa nám nejak babrala), tak sme všetko, čo sme mali, minuli na dom, aby bol aspoň ako-tak obývateľný, keď príde Mišo na svet.

Ale to bábo naozaj nepotrebuje nič extrémne k životu: postieľka, kočík (ten som mala krásny od sesternice), trošku oblečka (kamošky mi pripravili po ich deťoch celú výbavu) a plienky.
To bábo potrebuje prvé mesiace len mamu, nič špeci...


2. Aký si mala pôrod?

Teraz sa už smejem, že divoký. Ale pár dní, možno aj týždňov som bola z neho jemne v šoku.
Veľmi som chcela rodiť prirodzene. Preto som aj 10 dní Miša prenášala. Myslela som si, že Mišo presne vie, kedy má ku mne prísť. Ale keďže sa mu absolútne nechcelo von, dohodli sme sa pôrodníkom, že po 10 dňoch prenášania mu už pomôžeme a dali mi vyvolávačku.
Nezabralo, ani epidurálka.
Po dvoch hodinách kontrakcií ho ani nehlo ísť von a ešte sa aj zamotal do šnúry, nech sa nenudím. Tak mi umŕtvili spodok, že rýchlo sekcia.
Akurát mi ani tá injekcia nezabrala a cítila som všetko. A tak ma rovno uspali a pôrod som prespala. Celé to bolo také nejaké rýchle, že som len pozerala jak puk, že čo sa vlastne deje. Ale mala som super pôrodníka, ktorý sa odo mňa celý čas ani nepohol, takže som mu verila a vedela som, že bude dobre.
Mne bolo už ku koncu jedno, ako príde na svet, len nech mu pomôžu von, aby bol ok.

Nikdy ale nezabudnem na ten pocit, keď som sa zobudila po narkóze na operačke. Bez Miša. Kričala som asi na celú nemocnicu v panike, že “kde mám dieťa?!”. Ako v nejakom zlom americkom filme Do sekundy mi ho priniesli a už bolo všetko ok.


Zhrniem to takto. Nebol to pôrod podľa mojich predstáv, ale nemám ani traumu ani nič.


3. Tipy na uspávanie 2 – 3 ročného dieťaťa?

Nemám tipy. Mišo bol od narodenia vo svojej postieľke a vo svojej izbe. So spánkom sme nikdy nejaký väčší problém nemali. Dokonca aj vo svojej veľkej posteli spí pekne sám. Na obed spí stále aj 2 – 3 hodiny.
Vždy fungovalo niečo iné. Zo začiatku vždy zaspal pri kojení, to bola pohodka. Potom chcel chvíľu zaspávať hojdaním na rukách, jedno obdobie mu stačilo iba pri ňom sedieť, teraz má rád, keď si k nemu na 10 minút sadnem a hladkám ho po chrbátiku.
Nikdy pri ňom ale nemusím sedieť viac, ako pár minút, pokojne môžem odísť z jeho izby, lebo nemá problém zaspať pekne sám.
Stále si myslím, že dieťa treba len počúvať a sledovať (lebo darmo bude mama uspávať dve hodiny, keď dieťa v tom čase spať nepotrebuje, alebo nemajú vychytané správne časy spánkov. Ale zas, každé dieťa je iné...
Mišo je spachtoš, my sme to vyhrali.)

4. Nepotrebuješ sa socializovať? Ako sa odreaguvávaš na materskej?

Socializujem sa každý deň - s mamami na ulici a v potravinách.
Nič mi nejak extrémne nechýba a stále mám pocit, že všetko je tak nejak dobre nastavené. Ja som rada sama a som rada s Mišom.
Nemám veľmi veľa priestoru na nejaké samostatné aktivity
, keďže tu nemám babky a Bohuško chodieva domov z práce najskôr po 19:00 večer. A nemá voľné ani víkendy. Takže všetko, čo robím a všade, kam idem, je so mnou Mišo. A som s tým ok. Mám opačný problém, keď ho chvíľu nemám pri sebe, hrozne mi chýba.
Ale keď môžem večer vybehnúť do kina (so segrou), je to veľmi príjemné.


5. Ako si sa dostala do funka? Chýba ti rádio? Aký bol prvý deň vo funku so Sajfom.

Do funka som naskočila ako na brigádu - ešte popri vysokej škole. Dvíhala som telefón na dopravnom servise. “Dopravný servis Fun rádia, prosím?”. A hlásili ste mi radary a nehody.
Po asi roku alebo dvoch (už som ukončila vysokú školu) sa ma opýtali, či by som nechcela robiť produkčnú denného a popoludňajšieho vysielania. Nevedela som, čo to obnáša a šla som do toho.
A neľutujem. Začínala som v popoludní s Juniorom a Marcelom. A bola to najlepšia škola ever - pri nich som sa naučila všetko a doteraz im ďakujem, že mali svätú trpezlivosť so mnou. Ďakujem, chalani veľmi.
A potom, keď J + M šli do rannej šou, povedali mi, že budem robiť so Sajfom. Pár dní som doma preplakala, lebo som s ním nechcela robiť
, lebo som ho nepoznala tak dobre a nebol mi úplne sympatický. A potom som ho spoznala a zistila som, že chalan je najviac milý a dobrý človek s veľkým srdcom.
A už nebol kolega, ale kamarát.

6. Mišo a škôlka. Dáš ho skôr alebo počkáš, kým bude mat tri roky. Plánuješ druhé dieťa? Pôjdeš naspäť do Funka?

Do škôlky pôjde v septembri, keď bude mať 3 roky (tie bude mať v júli). Mám najkrajšiu materskú a najkrajšie dieťa. Chcem si to celé užiť. Druhé bábo momentálne neplánujem, lebo nie som stále úplne fit (nejak sa mi zbláznili hormóny a šaškuje mi autoimunita od pôrodu), už aj Miša som horko ťažko vyrobila takže ak aj nebudem mať druhé dieťa, nezbláznim sa. Ale nechcem prísť ani o minútu z času, ktorý môžem byť s Mišom.

A Funko mi chýba neskutočne. Aj sa mi stále sníva s ľuďmi z Funka. Lebo oni už boli ako taká rodina. A najradšej na svete by som sa tam vrátila, len neviem úplne, ako by sa to dalo.
Keďže som jediná, kto môže Miša ráno odviesť do škôlky a o 16:00 ísť poňho, (Bohuško má šialený pracovný čas, babky milión kilometrov ďaleko...), nehrozí aby som pri Sajfovi sedela do 18:00 pri vysielaní jeho popoludňajšej šou.

Takže neviem, kam pôjdem do práce a čo bude a celkom sa toho bojím. Mám pocit, že zase musím začať odznova a to ma trochu desí, lebo nemám rada zmeny.


Výnimočne iný blog, ale mala som pocit, že by bolo fajn dať priestor aj vám, ktorí ma čítate a vašim otázkam.
Odpovedala som na najčastejšie otázky.
Možno to ešte niekedy zopakujem.
A ďakujem.
Dnešný blog ste si vlastne napísali vy sami.

Najnovšie z kategórie: Promo

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio