BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Kŕmi bezmála dvojročnú dcéru na raňajky pizzou. Jej odôvodnenie vás dostane!
zdroj: Twitter

Kŕmi bezmála dvojročnú dcéru na raňajky pizzou. Jej odôvodnenie vás dostane!

Mladá mamička položila na sociálnej sieti dosť bizarnú otázku. Jedny s ňou súhlasia, iné matky sa chytajú za hlavu!

„Existuje nejaký dôvod, prečo by som svojej 22-mesačnej dcére nemala dávať na raňajky pizzu, keď si ju pýta?" Týmito slovami začala diskusiu na Facebooku Julia Stronach, ktorá rozdelila verejnosť. Jej argument je ale dosť bizarný. Tvrdí, že pečivo so syrom a paradajkou je to isté!

„Viem, že to nie sú ,konvenčné' alebo normálne raňajky, ale ak by sme boli v hoteli s raňajkovým bufetom a  ona by si vybrala nejaký toast, grilované paradajky a plátky syra, bolo by to normálne a prijateľné. Aký je teda rozdiel v pizzi?" Podľa jej slov to je všetko, čo obsahuje aj plátok pizze: pečivo, paradajka a syr.

Julia uviedla, že je úplne otvorená akýmkoľvek odpovediam, vrátane tých, ktoré jej názor zdieľať nebudú. Nechce však hovoriť nie len z princípu, pretože je pre ňu progres už to, že si jej dcérka pýta niečo jesť. Jej dieťa totiž nie je veľký jedák a je rada, že do nej niečo dostane.

zdroj: Facebook/Julia Stronach

Vo všeobecnosti vládli pod príspevkom zmiešané reakcie. Mnoho mamičiek s ňou však súhlasilo. Podľa nich len spoločnosť určila, čo je správne, alebo nesprávne jesť na raňajky. Niektoré podobným problémom dokonca čelia samy: „Ani naša dcéra nie je dobrým jedákom! Dám jej Čokoľvek, čo zje!" V komentároch sa dokonca objavili priznania rodičov, ktorí svojim deťom dávajú na raňajky syrové cestoviny, čokoládové brownies či narodeninovú tortu.

Netreba však zabúdať na fakt, že Veľká Británia sa aktuálne nachádza v kríze kvôli problémom s nadváhou obyvateľstva. Preto si brať príklad, čo sa stravovacích návykov týka, zrejme neoplatí. Británia patrí medzi štáty s najväčším nárastom obezity. Prieskumy ukazujú, že obéznosť je v Spojenom Kráľovstve častejším dôvodom vzniku niektorých druhov rakoviny, ako fajčenie.


zdroj: Facebook/Julia Stronach
zdroj: Facebook/Julia Stronach

Najnovšie z kategórie: Mama a dieťa

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio