BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Taylor Swift nemôže spievať vlastné piesne! Je za tým spor s týmto známym mužom
zdroj: TASR

Taylor Swift nemôže spievať vlastné piesne! Je za tým spor s týmto známym mužom

Jej pesničky sú hitmi po celom svete. Úspechy, ktoré dosiahla ju radia medzi najžiadanejšie speváčky tejto doby. Je považovaná za umelkyňu desaťročia. Napriek tomu jej dvaja celebritní muži bránia spievať vlastné songy.

Napriek úspechu a sláve je na nich prikrátka. Taylor Swift na Twitter pridala z bezmocnosti post, v ktorom tvrdí, že hviezdny agent Scooter Braun a riaditeľ nahrávacej spoločnosti Scott Borchetta jej bránia v používaní vlastnej hudby. Títo dvaja muži totiž disponujú právami na jej staršie albumy. 

29-ročná speváčka a skladateľka si na cenách American Music Awards má prevziať cenu Umelca desaťročia. V súvislosti s touto poctou mala v úmysle premietať svoje najväčšie hity. Spomínaní dvaja predstavitelia speváčkinho bývalého vydavateľstva jej tento plán zatrhli. Nedali jej totiž povolenie. 

Swift tiež uviedla, že spoločnosť Netflix, ktorá pracuje na dokumente o jej živote už tri roky, chcela do filmu použiť záznamy zo starších vystúpení speváčky. Ani toto sa ale nestretlo s pochopením. Braun a Borchetta to americkej streamovacej spoločnosti zatrhli.

Povolenie podľa jej slov nedostáva pretože nesúhlasí s pravidlami, ktoré jej nariadili dodržiavať, a to že nebude opätovne vydávať nové verzie svojich piesní, a tiež že bude držať jazyk za zubami, čo sa Brauna a Borchetta týka. Na obe má pritom, podľa jej slov, právo. Speváčka sa po tom, ako dozvedela, že práva na jej oceňované albumy budú v rukách Brauna rozhodla nahrať prerobené kópie niektorých skladieb. Chcela tak získať určitú kontrolu nad svojou tvorbou.

"Správa, ktorú mi poslali, je veľmi jasná. V podstate, buď dobrým dievčatkom a drž hubu. Alebo budeš potrestaná. Toto ale nie je správne. Ani jeden z týchto mužov nemajú prsty v textoch týchto piesní. Nespravili nič pre to, aby vytvorili vzťah, ktorý mám s fanúšikmi."

Na pomoc vyzvala umelcov, ktorých Braun zastupuje a dúfa, že mu dohovoria. Scooter Braun je pritom agentom jedných z najväčších hviezd súčasnosti, ako je napríklad Justin Bieber, Ariana Grande, Demi Lovato, Carly Rae Jepsen i J Balvin.

Autorka hitov ako Shake it off, Blank Space, či Bad Blood už našla i svojich zástancov. Verejne sa k tomu vyjadrila jej dlhoročná kamarátka a bývala priateľka Justina Biebera - Selena Gomez, v prospech umelkyne sa vyslovili aj speváčky Halsey a Lily Allen. Bojujú aj fanúšikovia. Viac ako 60-tisíc z nich podpísalo petíciu, ktorá má hitmaker-ke umožniť nakladať s vlastnou tvorbou, podľa jej uváženia.

Scooter Braun a Scott Borchetta sa doposiaľ k veci nevyjadrili.

Ariana Grande i Justin Bieber sú so Scooterom Braunom blízki priatelia

Scott Borchetta a Bebe Rexha

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Najnovšie z kategórie: Celebs

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio