BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Pozor! V týchto obchodoch môžete kúpiť nebezpečné hračky
zdroj: TASR

Pozor! V týchto obchodoch môžete kúpiť nebezpečné hračky

Organizácia Which?, ktorá ponúka expertízne testovanie produktov, vydala listinu nebezpečných hračiek. Podľa nich sa v uvedených výrobkoch pre deti nachádza priveľa chemikálií, hrozí i nebezpečenstvo zadusenia a poškodenia sluchu.

Našli sa dôkazy o tom, že americké spoločnosti Amazon a Ebay na britských stránkach ponúkajú hračky, ktoré označila Európska únia za nebezpečné. Tvrdí to orgán dozerajúci na ochranu zákazníkov. Európska komisia dokonca zaradila tieto výrobky do systému rýchleho varovania. 

Na základe toho organizácia Which? uviedla, že Ebay a rovnako tak Amazon neprijímajú základné kroky, na vyradenie hračiek ohrozujúcich bezpečnosť zo svojej ponuky. Obe stránky pritom tvrdia, že majú špeciálne určené tímy a systémy, ktoré majú súbor výrobkov monitorovať.

Na Ebay-i našli experti z Which? 12 takýchto produktov, medzi nimi i detský hračkársky sliz, prilby z filmu Transformers, či helikoptéry. V internetovom obchode Amazon objavili šesť pochybení. Išlo o magnetickú stavebnicu, nafukovacie koleso na plávanie, auto na diaľkové ovládanie a ďalšie. 

Výrobky boli zaradené do zoznamu z rôznych hľadísk. Dôvodmi boli veľké množstvo chemikálii, hrozba poškodenia sluchu, či nebezpečenstvo vdýchnutia. Väčšina položiek bola z trhu odstránená, no orgán dozerajúci na ochranu zákazníkov je týmito zisteniami znepokojený.

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

zdroj: Independent.co.uk

Najnovšie z kategórie: Mama a dieťa

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio