BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Deti s mentálnym postihnutím sa stali tvárami kampane. Tá nesie silný odkaz!
zdroj: Instagram

Deti s mentálnym postihnutím sa stali tvárami kampane. Tá nesie silný odkaz!

Pózovali ako obľúbené postavičky z Disney rozprávok. Deti s Downovým syndrómom sa stali tvárami kampane podporujúcej informovanosť.

Britka Nicole Louise Perkinsová sa živí ako fotografka. Vo svojej novej kampani "Down with Disney" sa zamerala deti, ktoré sa narodili s Downovým syndrómom. Chcela v nej poukázať na to, že "každý je krásny, bez ohľadu na to, komu sa narodil." 

Podľa fotografií sa zdá, že deti mali počas pózovania kopec zábavy. Fotili sa v rôznych tematických kostýmoch postáv z Malej morskej panny, Levieho kráľa, zobrazili aj charaktery z rozprávok Frozen, Monsters a.s., či Toy Story a ďalších.

Nicole začala zvyšovať povedomie o tomto hendikepe už pred rokom. Vtedy bola kampaň veľmi úspešná, podľa fotografky si získala množstvo pozornosti. Dúfa, že informácie v projekte pomohli novým rodičom. 

Motiváciou pre už druhú kampaň boli práve rodičia takýchto detí: "Keďže na mojom instagramovom profile vzrástlo množstvo sledovateľov, ktorí sú rodičmi detí s Downovým syndrómom, chcela som pre nich opäť niečo pripraviť," povedala umelkyňa pre portál Boredpanda. Z reakcií zostala prekvapená: "Boli úžasné, nikdy by som si nepomyslela, že sa na internete stanem virálnou!"

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio