BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Zbohom, moje zásady.
zdroj: beauty.sk

Zbohom, moje zásady.

Moje nepísané pravidlá sú:

každý deň musí Mišo cez obed spať (spí rád, tu nemáme problém)
⁃ každý deň musí mať jeden kus ovocia aj zeleniny
(to si, chvalabohu, pýta aj sám, nemusím nútiť)
⁃ minimálne raz do mesiaca nejaký kultúrny zážitok
( nech nestrávi celé detstvo len lietaním na motorke a pozeraním na bagre, čo okolo nás stavajú nové domy)

Tak tento raz sme šli na koncert Smejka a Tanculienky. A bolo to dokonalé! Mišo sedkal, potichu s nimi spieval pesničky a úplne ich žral.
Pamätám si, keď som ešte ani tehotná nebola a vravela som, že tieto veci - Spievankovo, Fíha Tralalala, Mira Jaroša a podobné mu nikdy púšťať nebudem. Jooooj,
ja som si kadečo navravela, kým som Miša nemala!


Ale skúste ísť autom na dovolenku 12 hodín, keď je dieťa tak krpaté, že ešte ani nevidí cez okno... Po všetkých pokusoch spievania, animátorskej vysokej školy, podávania mu do rúk všetkých hračiek sveta a všetkého jedla sveta... som "poľavila zo svojich nárokov" a pustila mu v aute Smejka a Tanculienku.

Myslím, že nám to na ceste zachránilo nervy aj život. A asi vtedy sa môj odpor voči tomuto hudobnému žánru výrazne zmenšil.

Nie som už odporca. Ono sa tomu asi nedá úplne vyhnúť. Lebo vždy to na vás niekde vyskočí. A veľakrát pomôže.
Keď musím niekedy niečo vybaviť - napríklad banku a podobné inštitúcie, niekedy tam sedím aj hodinu. A keďže nemám komu “odložiť” Miša, všade musí, chúďatenko so mnou. Áno, na týchto miestach mu s kľudným svedomím požičiam do ruky svoj telefón a pustím mu tieto pesničky. On netrpí čakaním na mňa, nezdemoluje banku alebo Orange s vystavenými telefónmi a tabletmi, ja vybavím, čo musím a všetci sme spokojní.

Ak aj mám malú výčitku, že 20 minút zízal do mobilu, vždy potom tú výčitku zaženie to, keď mi v aute po ceste domov zaspieva kus pesničky, ktorú pred chvíľou počul, alebo mi vďaka Jarošovi vymenuje pár planét.


Doma tablety nemáme,
počítač a naše mobily používať nemôže, ale na telke mu občas pustím nejaké pesničky alebo rozprávku.
A musím povedať - teda aspoň za Miša - že si dokáže z týchto pesničiek ohromne veľa vecí zapamatať. Čo je na jednej strane super!
Ale stále u nás vyhráva ulica.

Je milión názorov na tému deti a technika.
Ale nech si - opäť raz - urobí každá mama tak, aby všetkým dobre bolo a všetci boli spokojní.

Najnovšie z kategórie: Mama a dieťa

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio