BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Tragický Klub 27 - Príbeh známych umelcov, ktorí zomreli príliš mladí
zdroj: instagram.com/matan_avnaim

Tragický Klub 27 - Príbeh známych umelcov, ktorí zomreli príliš mladí

Je to len desivá náhoda, že toľko talentovaných umelcov a hudobníkov prišlo o život vo veku 27 rokov? Čo je fenomén zvaný ako Klub 27?

Neustála pozornosť médií a zbožňovanie fanúšikov sú istým typom intenzívneho tlaku, ktorý väčšina bežných ľudí nikdy nezažila. Stres môže viesť k nevyspytateľnému správaniu a túžbe uniknúť zneužívaním alkoholu alebo drog. Medzi rokmi 1969 a 1971 prišlo k niekoľkým nešťastným úmrtiam známych osobností, ktoré mali spoločné to, že sa stali vo veku 27 rokov. Čo si spoločnosť všimla a začala polemizovať o pomyslenom Klube 27, ktorý sa do povedomia vrátil v roku 1994, úmrtím 27 ročného Kurta Cobaina, lídra skupina Nirvana. V roku 2011 prišla o život 27 ročná speváčka Amy Winehouse, ktorá skupinu nešťastne doplnila. Nie je známe, kto každý do skupiny patrí, no za členov sa považujú i mnohí ďalší speváci, herci či iní umelci...

Kurt Cobain 

Cobain a jeho manželka Courtney Love trpeli závislosťou od heroínu, kvôli ktorej bol niekoľkokrát hospitalizovaný.  Rocker tiež bojoval so zúfalstvom, ktorému podľahol, keď sa v roku 1994 zastrelil vo svojom dome, pričom v krvi mu bola zistená i smrteľná dávka heroínu. 

Jimi Hendrix

Priekopník v oblasti blues a ikona rocku, nadaný gitarista, skladateľ a spevák, ktorý sa rozhodol predčasne ukončiť svoj život po tom, ako v roku 1970 prehltol nadmerné množstvo liekov a viac sa neprebudil. Jimi rovnako trpel depresiami, no dodnes nie je jasné, prečo sa rozhodol vziať si svoj život. 

Janis Joplin

Necelý mesiac po tom, ako zomrel Hendrix, Janis Joplin, známa svojim drsným rockovým hlasom, drsným životom a srdcervúcimi textami sa predávkovala heroínom. Bola symbolom 60.rokov a vo svojom živote sa riadila heslom: „Live fast, love hard, die young.“ (Ži rýchlo, miluj naplno, zomri mladý), čím svoj osud i naplnila. 

Jim Morrison 

Spevák skupiny The Doors sa v roku 1971 presťahoval do Paríža, do bytu svojej priateľky, kde ho po troch mesiacoch našla mŕtveho vo vani. Podľa jej tvrdenia sa predávkoval heroínom, no podľa oficiálnych správ došlo k zástave srdca a to i napriek tomu, že nikdy nedošlo k jeho pitve. 

Amy Winehouse

Nesmierne talentovaná speváčka, ktorá bojovala proti závislosti na alkohole, o ktorej zložila i pieseň s názvom Rehab, kde popisuje svoju závislosť na alkohole a za ktorú ju chcel jej manažér poslať na liečenie, no ona sa napokon vzoprela a začala pracovať s novými ľuďmi. Svoj boj s alkoholom nevyhrala, pretože o päť rokov na to ju našli mŕtvu, so smrteľnou dávkou alkoholu v krvi. 

Najnovšie z kategórie: Celebs

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio