BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Šokujúce odhalenie: Pri kúpe kozmetiky je opatrnosť na prvom mieste, inak vám hrozí nebezpečenstvo!
zdroj: pixabay.com

Šokujúce odhalenie: Pri kúpe kozmetiky je opatrnosť na prvom mieste, inak vám hrozí nebezpečenstvo!

Držať krok s neustále pribúdajúcimi trendmi je síce finančne náročné, no na druhej strane platí, že platíte za to, čo aj dostanete.

Hoci sa vám na prvý pohľad zdá, že ušetríte množstvo peňazí, no kúpou napodobenín produktov známych značiek si spôsobíte katastrofálne následky na vašej pokožke i na celkovom zdraví. Vždy sa uistite a venujte pozornosť odkiaľ produkty, ktoré nakupujete pochádzajú. Práve podozrivo nízka cena stojí častokrát za tým, že sa jedná o falošný produkt, ktorý predstavuje množstvo zdravotných rizík. 

Obsahujú nebezpečné látky, dokonca i konský moč

Na základe vyšetrovania FBI sa zistili alarmujúce skutočnosti. Falošné produkty obsahovali množstvo baktérií, dokonca výkaly či konský moč. Išlo o falzifikáty známych svetových značiek, ako sú Kylie Cosmetics, NARS, MAC či Anastasia Beverly Hills. Výrobky spôsobujú chemické spálenie pokožky, opuch, pľuzgiere, vyrážky, no hrozí i strata zraku. Kozmetické firmy investujú nemalé peniaze, čas a výskum tomu, aby ich produkty neobsahovali žiadne nebezpečné látky, čo sa o falošných produktoch nedá povedať. 

Ako odhaliť pravosť výrobkov

Zistiť či sa jedná o originálny produkt môže byť náročné, mnoho falošných "odborníkov" si dáva záležať, aby ich produkty boli presvedčivé. Odhaliť tak pravdu môže byť pre bežného spotrebiteľa naozaj častokrát nemožné. Najlepší spôsob je, predchádzať kúpe falošných produktov tým, že uprednostníte kúpu od overených predajcov. Platí pravidlo, veľké značky predávajú svoje produkty iba veľkým distribútorom. V prípade, že narazíte na výhodnú ponuku, uistite sa, či názov, odtieň a obal sa zhodujú v porovnaní s rovnakým produktom od overeného predajcu. Vyhnite sa kúpe cez stránky ako Amazon, eBay či Aliexpres, pretože sa jedná o nebezpečné napodobeniny. 

Najnovšie z kategórie: Krása

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio