Beauty.sk Beauty.sk

Trápia ťa chĺpky? Takto sa ich navždy zbavíš! Všade...
zdroj: Instagram

Trápia ťa chĺpky? Takto sa ich navždy zbavíš! Všade...

Zima praje kozmetickým zákrokom. Medzi ne jednoznačne patrí i laserová depilácia. Tá účinne odstráni chlpy z celého tela.

Ako na to? V prvom rade treba určite dbať na správny výber ošetrovateľa. Aj pri odstraňovaní chlpov totiž hrozia vedľajšie účinky, ako napríklad spálená pokožka. Profesionál sa však chybám jednoducho vyhne.

Cena takéhoto ošetrenia sa rôzni od zariadenia, ktoré si vyberiete. Spravidla známe veľké kliniky môžu za zákrok pýtať viac peňazí. Neznamená to ale, že majú najúčinnejšie prístroje. Ak na ochlpení ani po viacerých ošetreniach nie je viditeľný výsledok, nemíňajte ďalšie peniaze. Vyskúšajte radšej iného lekára.

Pred prvým zákrokom sa ohoľte. Laser chĺpky spáli, a okrem zápachu budete cítiť aj väčšie pálenie. Pri aplikácii na tvár je potrebné sa odlíčiť. Niektoré make-upy obsahujú kovové čiastočky, ktoré pri depilácii predstavujú veľký problém - začnú totiž iskriť a na vašej pokožke zanechajú nepekné spáleniny.

Na epiláciu sú vhodné asi všetky časti tela. Aj tie najintímnejšie, vrátane ohanbia a análneho otvoru. Rastie tam totiž hrubé ochlpenie, na ktoré laser zaberá najlepšie. Navyše v týchto miestach sú chĺpky náchylné vrastať do kože a vytvárať tak nepekné vyrážky. Rovnako tak jemná kožička v intímnych miestach je po holení často krát podráždená a začervenaná. 

Výsledky naozaj stoja za to. Počet ošetrení je individuálny, no chĺpkov sa dá takmer úplne zbaviť. Spočiatku začnú rásť po dlhších intervaloch, neskôr sa preriedia a budú poznateľne jemnejšie. 

Na zákrok je už najvyšší čas. Nesmie sa vykonávať počas letných mesiacov, kedy je vysoká pravdepodobnosť, že pokožku potom opáli slnko a odchlpovať by sa nemalo ani už opálené telo. Aby boli účinky naozaj dobré, na laser by ste mali ísť opakovane v priebehu niekoľkých mesiacov. V akom intervale už záleží na rozhodnutí lekára, prihliadajúc na to, aký ste typ. Na svetlej pokožke s tmavými a hrubými chĺpkami je ošetrenie najúčinnejšie, snedé svetlovlásky sa potrápia o čosi dlhšie.

Tip na záver: po epilácii chĺpky na povrchu odpadnú, no v pokožke ostanú čierne bodky. Tie sa neodporúča vytláčať. Vydržte, kým nevypadnú samé, aby ste sa mohli tešiť z dokonalého výsledku. 

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Náš tip

Pozri viac

Fun rádio